| Slaiphar a întrebat:

Salut,acum ceva timp am vazut un film foarte frumos dar nu mai ii stiu numele,ma poate ajuta cineva? In film era vorba despre un grup de militari care incercau sa tranverseze niste oameni de pe un teritoriu strain si sa ajunga la o poarta unde cealalta armata(nu stiu sigur ce erau) nu mai puteau sa ii omoara,sa treaca granita, prin padure acestia aflau ca erau urmatii de cealalta armata si incearca sa se opreasca si sa ceara dupa ajutoare si nu puteam primii suport pentru ca erau in partea cealalta de granita pe teritoriul celorlalti, se mai bat prin padure dar ajung la poarta si ii salveaza pe cei rapiti dar pierd foarte multi oameni din cauza bataliilor pe cale le-au avut!
Sper ca ati inteles si ca ma puteti ajuta sa-l gasesc!

Răspuns Câştigător
| Sn4k3 a răspuns:

Tears of the Sun cred ca e. Bun filmul.

| Slaiphar explică (pentru Sn4k3):

Multumesc frumos!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca am vazut cel putin vreo 50 de filme cu sceneta descrisa de tine.
Mai bine intreaba pe cine era acasa cu tine, cand ai vazut filmul ala, daca nu esti capabil sa ne dai amanunte despre numele actorilor din film, ori tara unde se desfasura miscarea militara, limba vorbita in film sau alte amanunte.

| Slaiphar explică (pentru Violleta2022):

Nu mai imi aduc aminte numele actorilor, l-am avut acum mult timp, vorbeau limba engleza si stiu ca o mare parte din film s-a dasfasurat in padure cand incercau sa ajunga la acea poarta, la granita pentru a aduca oamenii care ii salvasera!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Slaiphar):

Da, probabil ca sunt cateva mii de filme americane, cu subiectul asta, sau unde apare cate osecvanta taman cum o descrii tu, din pacate insuficienta pentru a identifica filmul.
Iti ramane optiunea sa intrii pe Youtube sau pe cinefili si sa vizionezi zilnic tot ce poti si care contine scene cu militari, granita, samd.