| Adrian098 a întrebat:

Salut, am google chrome cast si cand intru pe google pe site-uri de filme si dau proiecteaza pe televizor odată la 5-10 secunde se blocheaza. pe Netflix nu gasesc unele filme/seriale.

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

"odată la 5-10 secunde se blocheaza"

resurse subțiri (ori ale tv-ului ori ale netului)

| Adrian098 explică (pentru sierra1):

Dar pe Netflix nu am nici o problemă

| sierra1 a răspuns (pentru Adrian098):

Resursele de viteza pe site-urile alea, acolo-i baiul, nu la tine

6 răspunsuri:
| CIaudiu a răspuns:

Le descarci de pe tor(r)enti la calitate buna (cele disponibile pe site-uri direct pentru vizionare sunt limitate la 720p), le bagi pe stick si te uiti pe TV. Eu asa fac, si sunt pe tel. Iti iei un adaptor de la type c la usb si aia e tot. Cu un stick de 128GB cel putin, bagi mai multe filme sau seriale. Vezi sa-l formatezi pe NTFS daca vrei sa ai si filme 4k sau filme 1080p care depasesc 4GB stocare per fisier.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru CIaudiu):

Deci, intrebarea e de ce ingheata chromecast iar raspunsul tau e sa arunce chromecast si sa se apuce de piratare
bun raspuns, spre viitorul piratos, asta, luminos, tot inainte!

| Superior a răspuns (pentru Zuzu1991):

Piratesenia e mama mea.

| CIaudiu a răspuns (pentru Zuzu1991):

El si asa pirateaza, macar sa-l ajut sa pirateze calumea.