| Xeanle77 a întrebat:

Stie cineva de ce mi se blocheaza televizorul smart cand ma uit pe net la filme/seriale? Adica merge 10-25 de secunde se blocheaza 5-10 secunde.Mi se intampla asta dupa ce urmaresc in jur de 4-6 episoade si dupa cum am scris si mai sus incepe sa se blocheze si trebuie sa il las o ora stins si dupa merge iar 3-4 episoade si tot asa.De la ce poate sa fie? De la TV/Internet? Mentionez ca nu ma uit pe aplicatia Netflix ci pe siteuri de filme/seriale de pe google si ca televizorul meu e Samsung.

9 răspunsuri:
| Alfred0703 a răspuns:

De la internet.

Răspuns utilizator avertizat
| sorin_6068 a răspuns:

E o problema cu memoria interna a tv-ului un fel de memorie buffer care la un moment dat se incarca cu date de la streaming și nu mai are spatiu pentru noi date daca folosești redarea direct de pe site această memorie nu se poate șterge singura așa cum se întâmplă atunci când folosești o aplicație de redare video

| Xeanle77 explică (pentru sorin_6068):

Deci nu pot sa fac nimic in legatura cu asta?

Răspuns utilizator avertizat
| sorin_6068 a răspuns (pentru Xeanle77):

Nu

| Cinga32 a răspuns:

E de la internet, fireste. Am avut si eu problema asta si am rezolvat rapid. Uite un tutorial care iti arata ce setari trebuie sa faci:
https://youtu.be/H40pPEFGCVQ

| Xeanle77 explică (pentru Cinga32):

Frumos baitlaughing))

| Cinga32 a răspuns (pentru Xeanle77):

Asa zic si eurolling on the floor)))