| Silviu74Horia a întrebat:

Salut, am o întrebare cam cat ajunge sa-mi fac un cinema in casa (boxe pe pereti, ecran, proiector sau un smart tv ). Nu vreau comentarii fara rost.

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Intre 3000 de lei si 100.000 de eurowinking
Depinde de scule in primul rand.
Vrei sa iti zic ce televizoare 4k sau 8 K exista pe piata, gasesti tv de la 3000 de lei decente 4k la unele care sunt 60.000 de lei!
Iti mai trebuie un sound bar, si acestea variaza inte 800-1000 de lei pana la + 10.000 de lei
Ai intrebat ceva mult prea generic!
tine doar de buget si de preferintele personale asupra brandurilor electronicelor alese!

Cred ca pentru a avea acasa un "cinema" decent cum zici costul ar fi undeva la 10.000-15.000 de lei asta insemnand TV smart+ sound bar/sistem audio home cinema!

varianta cu proiector si ce mai trebuie merge si aceea, dar depinde de locatia unde amplasezi, eu zic ca este masi simplu un 4k OLED sau asemanator de calitate si un sistem bun audio decat proiector si ce mai trebuie!

| Silviu74Horia explică (pentru Simpatic):

Multumesc pentru sugestie, stiu trebuie sa precizez bugetul (care e in jur de 10.000 de lei )

| Simpatic a răspuns (pentru Silviu74Horia):

Sigur ca se pot alege scule de calitate in acest target de 10.000 de lei!
poti merge si chiar recomand sa mergi in magazine fizice gen altex, asta ca sa vezi tv-uri care sunt pretabile sa le pui pe perete, sa vezi ce ofera ele, cum se vede!
poti de asemenea sa citesti si recenzii inainte pe diferite siteuri de profil daca ai cateva modele in minte.

| Moni_Moni_Si_Dani_1980 a răspuns:

Undeva la 3000. 4000 € daca vrei cat de cat calitate in funtie de pretenții pote urca sau coborî pretu.