| adi787 a întrebat:

Salut
Am o problema atunci cand vreau sa vad un film pe internet, caut filmul in hd si cand dau sa il vizualizez claritatea e de 240p(sau chiar 180p) ideea e ca am o placa si un card de grafica care sunt la pamant desi nu cred ca asta e de vina, cum pot rezolva problema?
PS:Am rezolutia la monitor 1024x728(si suporta si rezolutie de 1280x1024)
Si pe orice site intru tot imi da claritate de 240p

1 răspuns:
| Nelu62 a răspuns:

Nu are nici o treaba cu placa ta video sau cu rezolutia monitorului, ci doar cu viteza de net pentru a vizualiza fara intreruperi. La unele playere exista setari rezolutie (la VK-o rotita) unde poti seta pana la 1080p (ful HD) daca permite originalul filmului.