| TheSeventhSin a întrebat:

pentru cei care se uita la One Piece.
Deci cei ce va uitati la One Piece si sunteti cu episoadele la zi am si eu cateva intrebari. (Dau funda)
1.Ce fac timp de aproape 700 de episoade? Adica ce se mai intampla intr-e timp dupa ce gasesc One Piece.
2.De ce se bate Luffy cu Usopp
3.Luffy am vazut intr-un amv ca era bandajat si nu mai stiu ce... a si prieteni lui disparuse-ra de ce?(Explicati-mi si mie)
4.Reuseste Zoro sa-l bata pe "cel cu ochi de vultur"? (Cam in ce eisod)
5.Cand au reusit sa gaseasca One Pice si sa devina Luffy Regele Piratilor (in ce episod).
6.Si cu echipajul lui ce se intampla dupa ce devine Regele Piratilor.
7.Ce parere aveti de One Piece (Animeul)
PS: Sunt dabia la episodul 26, si nu vreau sa aud cevade genul ca uita-te si ai sa vezi, da am sa ma uit dar mai intai vreau sa stiu astea. Oricum cine imi da raspuns la mai multe intrebari funda happy, si scuze daca am gresit categoria.

Răspuns Câştigător
| iYuuki a răspuns:

1.Timp de aproape 700 de episoade, Luffy își construiește un echipaj și au o grămadă de aventuri.
2. Going Merry nu mai putea fi reparată și trebuia înlocuită cu o altă corabie, dar Usopp credea că lui Luffy nu îi mai păsa de ea și a abandonat-o. Așadar Usopp spune că va părăsi echipajul și se luptă cu Luffy pentru a decide cui îi va rămâne corabia.
3.Echipajul se desparte, deoarece Kuma îi trimite zburând în diferite colțuri ale lumii, ajutându-i să scape cu viața din mâinile amiralului Kizaru.
4.Nu, Zoro nu îl bate pe "Hawk-Eyes".
5.Luffy nu a găsit încă One Piece.
7.One Piece este unul dintre cele mai bune anime-uri pe care le-am văzut. Este foarte amuzant și plin de acțiune, îmi trezeste tot felul de emoții, iar povestea, personajele sunt geniale.

| TheSeventhSin explică (pentru iYuuki):

Direct funda laughing, mersi ca mi-ai raspuns la toate intrebarile.

| iYuuki a răspuns (pentru TheSeventhSin):

Cu plăcere. happy