| Alex_Loris_1994 a întrebat:

Am și eu o problema.nu imi amintesc cum se numeau doua seriale.
- primul era un desen animat cred.despre strângerea unor inele de către un răufăcător venea ăla bun se băteau și se împrăștiau inelele peste tot prin lume.
-cel de-al doilea era un serial animat. cu Extratereștrii. Cu partea întunecată a luni.
Extratereștrii voiau sa invadeze Pământul.
Cam atâtea știu. Multumesc mult și ma scuzați, sunt cam praf la povestit. și sunt doar amintiri.happyMultumesc!

8 răspunsuri:
| rater1994 a răspuns:

Primu desen il stiu cred ca era sonic x

| dannyel86 a răspuns:

In ce an ai vazut aceste seriale? Informatiile sunt putine. E nevoie de detalii. :)
Sigur erau inele? Scenariul povestit aminteste de Dragon Ball, doar ca erau globuri.
https://www.youtube.com/watch?v=X7kZVH849Eo

Un desen despre inele cu puteri e Captain Planet.
https://www.youtube.com/watch?v=ogMBLRHJYXU

| Alex_Loris_1994 explică (pentru dannyel86):

Nu.desenele erau cu un vrăjitor rau din câte imi aduc aminte și de fiecare data când era împiedicat sa adune inelele își pierdea memoria și începea sa meargă pe pământ pana când dădea de un inel și își reamintea.
Iar cel de-al doilea cu Extratereștrii, care aveau baza pe partea întunecată a lunii care voiau sa ne invadeze era pe pro cinema din câte tin eu minte.
Undeva între 2000-20010 sa fiu sigur ca nu zic prostii

| dannyel86 a răspuns (pentru Alex_Loris_1994):

Cine erau eroii care salvau Pamantul de extraterestri? Se transformau? Luptau in niste roboti?
Raufacatori din afara spatiu apar mai in toate desenele animate, de aceea e greu de documentat fara niste detalii care pot da raspunsul.

| Alex_Loris_1994 explică (pentru dannyel86):

Erau oameni, oameni de lucrau pentru guvern dacă nu ma înșel.Pentru timpurile acelea erau desene destul de avansate.Un fel de film animat serial.Nu prea mai tin minte multe, dacă știe cineva, ceva, poate sa lase comentariu și voi vedea dacă îl nimerește. Oricât știu ca era ceva cu partea întunecată a lunii, acolo își aveau baza extraterestrii.
Iar celălalt desen cu un vrăjitor de aduna inele, cu cât avea mai multe inele cu atât mai puternic era, pana când se confrunta cu unul, își lua bătaie, inelele zburau in diferite părți ale lumii, iar el(răufăcătorul) se trezea in alta parte a lumii cu memoria stearsa pana dădea de de persoana cu un inel găsit, sau pur și simplu dădea el peste un inel, și atunci începea sa-și amintească.
Multumesc

| dannyel86 a răspuns (pentru Alex_Loris_1994):

Mi-a venit in minte seria Man in Black. Nu pot decat sa speculez.
https://www.youtube.com/watch?v=TwP4vSfjygY

| dannyel86 a răspuns (pentru Alex_Loris_1994):

Am gasit ceva si legat de inele. Filmul animat Lord of the rings.
https://www.youtube.com/watch?v=wPe6BNPUmI0

| Tssssssss a răspuns:

Primul sunt aproape sigur ca e Deltora Quest, numai sa imi zici daca am dreptate sau nu