| Nicolae10102 a întrebat:

Salut.
Am vazut filmul "Labirintul:Evadarea"
Vreau filme asemănătoare.
Si vreau sa stiu daca exista partea a 2-a a filmului

Răspuns Câştigător
| Raven a răspuns:

E o trilogie, mai sunt două filme: Labirintul: Încercările focului (2015) și Labirintul: Tratament letal (2018)
Nu există filme absolut identice dar poți încerca filme cu adolescenți aflați în situații asemănătoare celor din Labirintul: trilogia Divergent: Divergent (2014), Insurgent (2015), Allegiant (2016), trilogia Jocurile Foamei, The Mortal Instruments: City of Bones (2013), Maximum Ride (2016), Ready Player One (2018), The Darkest Minds (2018), The Giver - Darul lui Jonas (2014), The 5th Wave (2016), I Am Number Four (2011), Nerve (2016), Mortal Engines (2018), The Host - Gazda (2013)

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Divergent
Dark City
The Hunger Games
Days of Heaven
The Village
Maze Runner: Scorch Trials
Cube
The Mortal Instruments: City Of Bones
Labyrinth
Inception

| RAY a răspuns:

Labirintul: Încercările focului
Maze Runner: The Death Cure