| BiaaMikaleson a întrebat:

Salut.Azi ne. a povestit profa de muzica despre un film:era vorba despre o familie care avea 7 copii.Intr-o zi le murise mama. Dupa moartea sotiei, barbatul angaza bone, dar copii faceau orice ca sascape de ele, fiindca le era frica ca le va deveni mama, asa ca toate bonele nu rezistau si plecau. Dar intr-o zi tatal lor angajase o bona tanara si frumoasa, caruia ii placea sa cante.de la un timp si copii au inceput sa o placa si apoi isi doreau sa le devina mama. femeia ii atrase de ea si ii invatas. e sa cante.asa ca ii inscris. e la un concurs, dar cum tatal lor erat in armata nu afost de acord, dar ei tot au mers la concurs, iar costumele le facuse din draperiile de le ferestre.cantas.e cantecul gamei si au castigat.La final tatal lor se casatorise cu bona.
Imi puteti da site-ul unde pot gasi filmul

4 răspunsuri:
| AndutzaAndu a răspuns:

E vechi filmul, dar frumos, The Sound Of Music. big grin Sincer, nu știu site de pe care să vezi filmul online...

| BiaaMikaleson explică:

Am cautat dar nu imi dadea nicaieri.