| TheSeventhSin a întrebat:

Salut, caut si eu un film horror pe care l-am vazut tot acum mult timp si am sa va descriu ce-mi amintesc din el.(Dau funda)
Era o familie cu 2 copii cred, care au auzit intr-o dimineata o stire la radio in care cine suna primea o casa.
Acestia au sunat si au si castigat-o, iar cand s-au dus acolo au aflat ca era o casa bantuita. (Familia asta avea un decedat, dincate-mi aduc aminte era o fata).
Nu stiu de ce dar imi aduc aminte legat de acea casa de numele "Casa Hexagonala" (Nu stiu de ce, poate nici n-are legatura) pe atunci eram destul de mic 12-13.

2 răspunsuri:
| ZBDARIA0509 a răspuns:

Amityville? Totul suna la fel de cum ai descris in afara de partea cu concursul la radio si de faza ca ai zis tu ''Casa Hexagonala''..Incearca.Mie mi se pare ca asta e

| TheSeventhSin explică (pentru ZBDARIA0509):

Din pacate nu e asta, iar partea cu radio o stiu clar ca era asa.
Poate chestia cu "Casa Hexagonala" nu are nicio legatura si am incurcat lucrurile.
Dar in rest povestea asta este, iar filmul am impresia ca e de prin 2011-2012 (daca nu chiar putin mai vechi)