| laurentiu80 a întrebat:

Caut un film aparaut in 1995 gen drama, care a fost difuzat la tv dar nu-i mai tin minte numele sad. Era vorba despre un baiat care avea o boala de piele, si datorita bolii avea o fata mai de monstru. Colegii lui de scoala radea de el zicand ca poarta o masca.Baiatul s-a indragostit de o fata frumoasa oarba, si aceasta il pipaia si i se parea frumos. Filmul e si drama dar si de dragoste. Stiti voi cum se numea? A fost dat si pe tvr si pe pro tv. dau funda. Ms

Răspuns Câştigător
| Diabolique a răspuns:

Cred ca este vorba despre Mask (1985). Vezi trailerul http://www.youtube.com/watch?v=DkJs6Y1QJrE&feature=related

1 răspuns:
| Anastasia39 a răspuns:

Daca nu ma gresesc e filmul „omul care ride"