| DeeyuAndrei a întrebat:

Ce animeuri îmi recomandați? Deci nu știu nimic despre animeuri sau cu ce se mănâncă laughing. Asa că, care sunt cele mai bune animeuri văzute de voi? Aș vrea un fel de inițiere în genul ăsta.
Mersi!

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Eu nu-s specialist in anime precum copii de pe aici dar am vazut si eu cateva scurte, ca astea imi plac scurte si care s-au terminat. Ti-as recomanda din ce am vazut eu:
Death Note (2006) - 37 episoade
Erased (2016) - 13 episoade
Death Parade (2015) - 12 episoade
Elfen Lied(2004) - 14 episoade -asta nu stiu de ce dar mi-a placut mai mult decat orice alt anime!

Dupa ce mai capeti putina experienta poti viziona si filme-anime sa le zic asa, asa cum exista seriale si filme artistice asa exista anime serii si anime filme, dintre filmele anime am vazut si mi-au placut:
A Silent Voice (2016)
The Garden of Words (2013)
5 Centimeters Per Second (2007)
Am vazut si toata seria animata Resident Evil

Nu am vazut unele dintre animeurile considerate de referinta de catre specialistii in domeniu, dar astea cred ca-s mai de avansati sa le zic asa:
Akira (1998)
Princess Mononoke (1997)
Spirited Away (2001)
Ghost in the Shell (1995)
Perfect Blue (1997)

NU mi-a placut:
Saga of Tanya the Evil (2017-)

Mi-a mai placut acest anime dar este facut de koreeni si nu de japonezi:
Seoul Station (2016)

7 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Primul meu anime a fost Attack on Titan, am intrat in forta direct :-))! Depinde acum si cate episoade ai vrea sa aiba (asa aproximativ).

| DeeyuAndrei explică (pentru Celcestietot):

Nu contează, am timp să îl văd big grin

| Celcestietot a răspuns (pentru DeeyuAndrei):

Pai ai putea sa te uiti la AOT, Hellsing, Neon Genesis Evangelion s-a.m.dwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Naruto, SoulEater si Death Note.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anime war

| UsernameKaede a răspuns:

Mirai nikki, Another, Death note, Happy sugar Life, violet Evergarden, Asobi Asobase, Toradora, Charlotte, Toilet Bound hanako kun, Gotoubun no Hanayome, Blend S, Your lie in april, Assasination classroom, Bnha, hunter x hunter, Black clover, Bungou no stray dogs, Flavours of Youth, Wonder Egg priority și Attack on Titan ^_^