| vali54 a întrebat:

Salut, cine va reprezenta romania la eurovision 2012 funda?

12 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Selectia nationala va fi pe 10 martie
si http://www.tvr.ro/eurovisionromania/doc2012/Lista_artisti.pdf

| InVisible99 a răspuns (pentru CautNume):

Si la cum e TVR-ul din acea lista creca se duc cei mai penibili,gen Laurentiu Cazan, etc, etc oh go on

| anabellafeonix a răspuns:

Eurovision 2012 Au inceput inscrierile pentru Selectia Nationala

In perioada 6-23 februarie, autorii de creatii muzicale originale (versuri si muzica) sunt invitati sa-si inscrie melodiile conform regulamentului publicat pe site-ul competitiei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romania nu participa la Eurovision anul asta! sad

| JoeTPU a răspuns:

Inca nu se stie dar acestia sunt finalisti:
» Cătălin Josan "Call my name"
» Mandinga "Zaleilah"
» Viky Red "If you ever feel"
» Bianca Purcărea "Don’t say sorry"
» Electric Fence "Şun-ta"
» Ovidiu Anton "I walk alone"
» Ana Mardare "This must be love"
» Ioana Anuţa "Girls don’t cry"
» RPK "Singura care"
» Tasha "Say my name"
» Lucian Oros "The best a man can get"
» T&L "Twilight"
» Raluca Ocneanu "Time is on my side"
» Ana Mardare "If you find simple words to say"
» Miss Mary "Rollin’"
Sper ca Mandinga sau Viky Red sa castige! Pe 10 Martie se va anunta castigatorul.
Pa pa happy

| adutzwtaw98 a răspuns:

Pai sa vedem anul trecut a participat florin salam, iar anul acesta... nicolae guta

| adutzwtaw98 a răspuns:

Mandinga

| LeiAdrian a răspuns:

Selectia Nationala Eurovision 2012 va avea loc pe 10 martie. Atunci se va decide cine va reprezenta Romania. Acum se fac inscrieri. Inscrierile se fac pana pe 23 februarie. Deci abia pe 10 martie aflam cine va reprezenta Romania la Eurovision 2012. Mai multe informatii aici : www.tvr.ro/eurovisionromania

| Ellena27 a răspuns:

Mandinga "Zaleilah"

| soldatzyka a răspuns:

In 23 februarie se va sti exact cine ne reprezinta anul acesta la eurovison

| LifeWaterLight a răspuns:

Salut!happy Printre artistii recomandati se numara: Andreea Banica, Antonia, Catalin Josan, Stefan Banica si finalistii de la Vocea Romaniei.

Selectia Nationala pentru alegerea melodiei care va reprezenta Romania la Eurovision va avea loc pe 10 martie 2012, urmand ca piesa castigatoare sa participe in prima semifinala Eurovision pe 22 mai la Baku, Azerbaidjan. Finala internationala Eurovision are loc anul acesta pe 26 mai, tot in capitala Azerbaidjanului, Baku.