| AlbertoTm a întrebat:

Salut, cum pot face sa vad filmele pe televizor cu subtitrare? De vazut, le vad, dar nu cu subtitrare. De tras subtitrarea in folder stiu si eu, dar tot nu merge, trebuie sa bag subtitrarea in film? Daca da, cum pot face asta? Merci frumos!

Răspuns Câştigător
| eucumine010 a răspuns:

Hardsub se numeste ceea ce vrei tu sa faci. O poti face cu AviDemux http://www.videohelp.com/tools/AviDemux

10 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Dupa ce o pui in folderul filmului, redenumeste subtitrarea exact cu acelasi nume ce il are fisierul filmului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incerca modelu acesta mai nou tu trebuie doar acesezi filmul si iti da sa descarci automat subtitrarea buna pentru filmul respectiv (BS.Player 2.61. 1065) INCEARCA...

| Mariussss14 a răspuns:

Uite aici facut de mine unul
http://www.youtube.com/watch?v=AgefNaMjjxM

| SpawNury a răspuns:

In primul rand iti recomand sa descarci "KMPlayer", faci un folder unde bagi filmul cu subtitrarea [NIMIC ALTCEVA!] Si cand vrei sa dai drumu` la film, NU dai dublu-click pe film, iei subtitrarea si o tragi peste iconita cu kmplayer [filmul] adica pui subtitrarea peste film, si se va aprinde automat kmplayer-ul si filmul va incepe automat cu tot cu subtitrare.

PS : Fii sigur/a ca ai subtitrarea buna.

| AlbertoTm explică (pentru SpawNury):

Mai inteles gresit,probabil ca mam exprimat si eu gresit,nu vreau sa vad filmele pe calculator,stiu si eu sa pun subtitrarea intr-un film pe calculator,si sa ma uit fain frumos cu subtitrare,vreau sa pun subtitrarea definitiv in film,ca sa numai fie nevoie sa trag subtitrarea pe film,ca sa pot sa pun dupa aia filmu pe stick,bag in televizor,si cand ii dau drumu la film sa fie subtitrat,pentru ca in meniul televizorului nu pot sa aleg subtitrari, de aia vreau sa contopesc subtitrarea in film, merci

| Dehe_Cristi_1994 a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu si ma bucur ca am gasit pe aici ceva raspunsuri o sa le incerc

| Dragomir_Ionut_1984 a răspuns:

Cum fac sa pun subtitrarea pe film cu avidemux ca nu stiu?