| CosminCSM00 a întrebat:

Sall. am si eu o problema: am tras mai multe filme pe cd-uri cu tot cu subtitrare, pe calculator merge subtitrarea iar cand pun cd-ul la DvD la televizor [LCD] nu imi apare subtitrarea. Am tras separat subtitrarea de film. Intrebarea mea este : cum fac sa imi arate subtitrarea si pe LCD sa pun filmul in fisierul cu subtitrarea?

1 răspuns:
| Creiot a răspuns:

Sunt mai multe chestii care trebuie verificate:
- asigura-te ca subtitrarea (tipul ei:.srt.txt. sub, etc) e recunoscuta de DVD Player!
- asigura-te ca fisierul video (filmul) si subtitrarea au aceeasi denumire!
- pune si filmul si subtitrarea, cum ai spus si tu, in acelasi folder!\

Ca varianta ai putea lua filmele in format Matroska (sau orice alt format cu subtitrari incorporate in fisierul video)!