| Benyamin173 a întrebat:

Daca am 14 ani iar un film de la cinema este de 15+ il pot vedea?rolling on the floor

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

"Oh, Ramona" era 15+
3/4 din sala erau pusti VIZIBIL sub 15 ani
noroc, ca totul a fost cu perdea absoluta

mai exact, daca esti singur acasa... TREABA TA
daca esti la cinema cinema nu sta nimeni sa faca politie si sa iti ceara certificatul de nastere!

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod legal nu se poate, dar se inchid multi ochi la asemenea evenimente.

| doctorandus a răspuns:

Depinde in ce tara te afli.

| PainTech a răspuns:

Teoretic nu, practic da.
Chiar crezi ca ii pasa cuiva sau controleaza cineva?

| writer21 a răspuns:

Daca ai noroc si arati mai matura/ matur, sau daca ai noroc din nou si nu iti cere buletinul sau chestii, presupun ca nu are cum sa te prinda pentru ca nu stiu toti cand te-ai nascut ca sa faca calcule acololaughing))

| Benyamin173 explică (pentru writer21):

A fost ok, nu a spus nimeni nimic, am văzut că scrie recomanda copiilor de peste 15 ani nu interzisrolling on the floor