| KindKid17 a întrebat:

E o intrebare foarte ciudata, veti râde unii din voi...
Urmaresc acum un serial coreean si vazand scene triste, cum mor personaje importante, incep sa plang, dar tare. Am 18 ani. Am o problema? Traiesc fiecare secventa din acest serial. Nu m-am putut abtine, si m-am uitat si la final sa vad ce se intampla, iar fata moare omorata de personajul negativ. Arat ca un ciudat, dar chiar nu stiu ce e cu mine. Aveti idei?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Pur si simplu esti mai sensibil. Si e destul de normale la seriale sa plangi pentru ca petreci mai mult timp cu personajele alea si apare o oarecare atasare de caractere. Asa, intr-un film in 2 ore nu pui cine stie ce suflet, la seriale urmarindu-le mai mult si simti altfel fiecare moment'

7 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Este spre binele tău ca să nu te mai uiți la astfel de filme.
Emoțiile acestea nu îți fac bine.
Este bine sa empatizam cu cei din jurul nostru; dar ce trece peste, ne va face rău. Trebuie întotdeauna păstrat echilibrul. Altfel te vei delechilibra emoțional, sentimental.
Oare nu ne este de ajuns viața reală de ne mai consumăm și pentru cea virtuală?

| Sn4k3 a răspuns:

Nu te uita la Game of Thrones.

| AllyAlexandra20 a răspuns:

Eu fac 18 ani în toamnă și până acum 3-4 luni încă plângeam la desenele cu Barbie la care se uita nepoțica mea de 7 ani rolling on the floor Și acum mai am momente când plâng la unele carti pe care le citesc laughing, așa ca stai liniștit, n-ai nici o problemă, probabil ești mai emotiv, atâta tot. Cu timpul o să te mai maturizezi îți va trece de la sine.

| N0H4CK a răspuns:

Mai patesc si eu, bine nu plang... dar ma intristez destul de tare cand cineva placut moare intr-un serial anume si incep sa caut actorul respectiv pe internet sa vad daca "mai e in viata"?
Si ca sa vezi, in viata reala sunt total diferiti fata de cum crezi ca ar fi vazandu-i in seriale, te dezamagesc, intr-un fel. Asa imi trece repede mie

| katsukira a răspuns:

Păi emoțiile sunt normale indiferent de vârstă doar nu râzi când moare un om (: Dacă adori serialul e normal să reacționezi la el și cumnde nu am văzut vreo fotografie cu tine nu pot confirma dacă iești un ciudat ^^ e frumos că ai găsit o serie care te prinde (nu cu sfoară?) sper că te-am ajutat

| KindKid17 explică (pentru katsukira):

Nu-mi pun poze cu mine peste tot happy Oricum, in realitate sunt foarte glumet si comunicativ. Doar ca e normal sa mai am momente cand vreau sa stau singur si sa ma gandesc ce-o sa fac in viata, avand in vedere ca nu sunt apt fizic.

| katsukira a răspuns (pentru KindKid17):

Mă referam la asta ca pe la o glumă adică tu spuneai,, arăt ca un ciudat?" Păi nu știu nu te-am văzut prin nici un mijloc pernonal printr-o fotografie prin nimic nu pot știi vum arăți frumos ca un ciudat urât?