| Radaaa a întrebat:

Vreau niste filme cu final trist daca se poate, incat sa ma faca sa plang. Am vazut unul Forgotten, coreean, dar a fost ce trebuie, deci astept pareri de filme triste!

17 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cel mai lacrimogen film din viata mea https://m.cinemagia.ro/......ber-20707/

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sa te faca sa plang thinking
Numai filme? Sau si animatii?

Uita-te la:
- Listen to Your Heart (2010) - un film cu un final... tragic, daca pot sa spun asa. Daca nu o sa te faca sa plangi, inseamna ca nu esti om big grin
- Seven Pounds (2008) - aici ai ceva de asteptat pana la punctul culminant;
- The Professor (2018) - asta poate nu o sa te faca sa plangi, dar a fost frumos si trist, oarecum, merita vazut;
- No Mercy (2010) - un film exceptional prin ceea ce prezinta, si chiar nu vreau sa iti zic ABSOLUT nimic despre final, dar sunt ai sansa sa te ingrozesti, sa plangi sau sa ramai asa :/ (dar este trist).

- Your Name. (2016) - asta nu are final trist, dar o sa te faca sa plangi big grin
- 5 Centimeters Per Second (2007) - final trist si posibil sa plangi, daca realizezi ca viata... nu este asa cum credem cand eram mici.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Începe cu:
Seulpeumboda deo seulpeun Iyagi (A Story Sadder Than Sadness, 2009),

Apoi, cu: Lucid Dream (2017), Bin-Jip (2004), Five Feet Apart (2019), On Chesil Beach (2017), Be-seu-teu-sel-leo (2010), The Invisible (2007), After.Life (2009), The Mighty (1998), Loving (2016), Green Mile (1999), About Time (2013), The Light Between Oceans, (2016), The Boy In The Striped Pyjamas (2008), Never Let Me Go (2010), Remember Me (2010), Beautiful boy (2018), The Fault in Our Stars, Grave of the Fireflies (1988), Podurile din Madison County, Before We Go (2016), A Walk to Remember, Autumn in New York, Now Is Good (2012), The Best of Me (2014), Ha-roo (2017)...

| NLS a răspuns:

Never let me go (2010) (tot de prin partea aceea e regizorul, mai exact - Japonia)

Hachi: A Dog's Tale (2009)

The fault in our stars (2014)

Gladiator (2000)

Dying Young (1991)

Pearl Harbor (2001)

Me Before You (2016)

Braveheart (1995)

Jude (1996)

Tess (1979) (sau Tess of the D'Urbervilles (1998))

Last of the Mohicans (1992)

My Sister's Keeper (2009)

Still Alice (2014)

si 2 filme cu tema crestina. In caz ca nu te intereseaza partea aceasta, merita totusi vizionate, e vorba despre pierderea unor persoane dragi ce lupta cu boli incurabile:

Letters to God (2010)

I still believe (2020)

| wexceptional a răspuns (pentru NLS):

Poate ai vrut sa spui Hachiko nu? si eu am plans la el e un film bun imi aduc aminte cand spunea ca Nu ar trebui sa uitam niciodata pe cineva pe care am iubit filmul ala e o lectie de viata ne invata inca o data ca viata merita traita cu bune si cu rele nu trebuie sa ne pierdem zambetul niciodata

| gabicoo a răspuns:

6 decembrie 2020!
Mă refer la rezultatul alegerilor de azi!
Toți vom plânge!
sad

| Werrich a răspuns:

Îți recomand "Titanic" (1997).

| Legion7X a răspuns:

1 Https://youtu.be/0c23BIVWqdg

Claire si Greg Madison si-au dedicat viata cresterii celor 3 fii, toti bolnavi de hemofilie, insa vietile li se schimba definitiv cand afla ca Ben, baiatul cel mai mare, e infectat cu HIV. Cei doi trebuie sa treaca peste durere si sa-l pregateasca pe Ben pentru ultimele clipe.

Filmul nu se găsește pe google pentru ca nu l-a pus nimeni, pentru a fi pe un site destinat filmelor.

2 Hachick monogatari 1987 câinele japonez versiunea japoneză.

https://filmehd.se/hachiko-monogatari-1987.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranță vei plânge și la asta
Mother 2020 e in film japonez super reușit despre o mama codependenta de fiul ei și imatura, filmul te va tine in suspans.l-am văzut e incredibil.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Uite și linkul filmului sa nu te chinui sa îl cauți te uiți direct

https://topfilmeonline.net/mother-2020-online-subtitrat-hd/

Filmul acesta te va impresiona până la lacrimi: )

| NunuNini a răspuns:

Pasarea Spin.

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Buna! Filmele la care eu am plans sunt urmatoarele...
-Never Let me Go
-A Walk To Remember
-Keith
-Requiem For A Dream
-Hachiko
-Titanic
Toate au final trist.
Vizionare Placuta!

| BBJHHRUGs a răspuns:

Germinal Sonata Premiere 1993 (in timpul filmului mor aproape toti membrii familiei)
Titanic 1996 (este o alta versiune mai timpurie varianta TV) dar mi s-a parut mai trist decat ala din 1997 cu Leonardo Dicaprio
Green Mile (1999) e trist rau finalul
The pursuit of happyness (2006) finalul are un impact emotianl puternic, mai sa plang si eu.
The Myst (2007) este cam horror dar finalul o sa te faca sa plangi si o sa intelegi de ce. morala filmului este sa nu iti pierzi speranta. Aproape am plans.
Hachiko: A Dog's Tale (2009) imi venea sa plang si eu. nu imi e rusine sa recunosc dar cred ca am varsat putine lacrimi.

Funda?

| ioan452 a răspuns:

Ek Villain -Psihopatul -2014, un film foarte bun dar destul de trist.

| wexceptional a răspuns:

We Are Boats, Million Dollar Baby, The Green Mile, The Bucket List vizionare placuta scumpa si lacrimi cat mai gustoase sa ai!

| DangerF a răspuns:

The 100, din pacate sau din fericire nu e film, se serial cu 7 sezoane. (nu toate sunt pe Netflix). Stiu ca din prima vedere nu pare sa fie genul de serial, dar daca stai sa te uiti o sa vezi ca este si trist. Sincer au fost scene la care mai avem putin sa plang si sunt baiat :/