| Dirty8Hardcore a întrebat:

Salut..Era o data un desen in care un copil cu mama lui si inca 2 3 oameni erau captivi intre munti si nu puteau sa iasa. Exista si dinouzauri, copilu se imprieteneste cu o fetita dintr-un grup de maiasi ceva de genu.Si incerca sa iasa tatal copilului care a fost si el captiv reusise asta e tot ce imi amintesc va rog!

Răspuns Câştigător
| Un1kuL a răspuns:

Se numeste "o lume disparuta".si copilul, nu mai stiu cum se numea dar era captiv acolo cu un profesor de stiinta si cu ajutorul acestuia, Matahala si mama luiwinking