| MaximAmSpusS a întrebat:

La multi ani!
M-am uitat acum mult timp la un film pe televizor si as vrea sa ma uit din nou dar nu ii mai stiu numele.
Era cu niste soldati trimisi oarecum intr-o misiune in niste munti cred. Au fost capturati de un trib sau ceva de genul si au fost dusi undeva unde era oarecum o alta lume, o alta civilizatie unde sclavilor (necunoscutilor) li se taia capul ( exista un fel de rege cred ). Imi amintesc ca unul dintre soldati reusise sa scape si fugise pe o campie dar oamenii aia din trib il urmareau si trageau cu sageti in el, sulite sau pietre ( cred ca inainte sa ii omoare ii lasau sa fuga ca sa fie mai "distractiv"). Mai stiu ca la un moment dat erau sechestrati, li se dadea foarte putin sa manance, multi mureau de foame si apa, erau tratati cu brutalitate, multi erau ucisi pentru nimicuri.
Daca mi-ati putea da numele la film as fi foarte recunoscator.
Multumesc.

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Descrierea ta, pe cuvânt, seamănă, cam 80% cu filmul Apocalypto (2006)
http://www.cinemagia.ro/filme/apocalypto-15045/

| MaximAmSpusS explică (pentru floresdemayo):

Mersi mult. Cred ca am combinat 2 filme...Ma gandeam la filmul asta, pe care l-ai dat tu, dar la inca unul, cum am spus cu un fel de soldati care au fost capturati si injositi in cel mai rau mod. Daca l-as putea afla si pe acesta... Mersi oricum inca o data

| MaximAmSpusS explică (pentru faramatania):

Seamana oarecum dar nu este el. In filmul de care ziceam nu aparea niciun monstru. Mersi oricum.