| Dizzyz a întrebat:

Salut,la cinema poti viziona filme indiferent de criteriul de varsta?
Adica daca un film e interzis copiilor sub 12 ani, se pot uita acei copii sub 12 ani la el?
Sau daca e interzis sub 16 ani?

Răspuns Câştigător
| ioanaioa111 a răspuns:

Se pot uita doar isotiti dar asta depinde si de cinematograf de obicei la orice film e o limita de varsta si apare o atentinare de genul : '' este interzis copiilor sub... (se da o limita de varsta ) doar cu acordul sau impreuna cu parintii ori familia genul programului...''

| Dizzyz explică (pentru ioanaioa111):

Deci daca am 14, 13 sau 12 ani ma pot duce la un film sub 16 ani doar insotit de parinti?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici nu poti intra la cinema daca este interzis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o sa iti ceara nimeni buletinul sau certificatul de nastere.
Poti pune un adult sa cumpere biletul in locul tau si gata.
Vizionare placuta.

| vladutt a răspuns:

Salut.Eu am fost cu parintii mei si cu fratele meu la cinema.Pe atuncea cred ca aveam vreo 11-12 ani.Fratele meu avea vreo 5-6 ani.Cand am ajuns la cinema aveau doar filme de astea cum spui tu(interzis copiilor sub 12 ani). Pana la urma am ales un film, Conan 3D (care este interzis copiilor sub 12 ani). Ideea este ca mama l-a intrebat pe domnul de acolo daca il lasa pe fratele inauntru, iar el ne-a lasat.Singura problema a fost ca filmul nu era chiar de varsta lui si se plictisea.Asta a fost singura problema.Eu cred ca pe ei nu ii intereseaza asta, ci doar sa faca cat mai multi bani, deci eu iti sugerez sa te duci fara nici o frica.Bafta.

| Cristina64 a răspuns:

Eu am 12 ani si m-am dus la un film sub 15 si nu mi-au is nimic, cum a spus si vladutt, pe ei ii intereseaza doar sa faca banilaughing)...

| ferdin a răspuns:

Nu te poti uita daca nu esti insotit de un adult.

| FeeLGooD a răspuns:

Depinde foarte mult de cinema sa stii! La cele locale din orase mai mici telasa si la alea de 18 ani(horror) dar la acelea cu prostii ca sa zic asa nu cred. Oricum la cele din Bucuresti sau de calitate am impresia ca nu te lasa la mai mari de 15 ani.
Cu placere!