| butterflyyy a întrebat:

Daca ai 16 ani, poti sa mergi la cinema la un film horror interzis minorilor?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca e interzis minorilor nu te va lasa sa intri

Răspuns utilizator avertizat
| BelleStar a răspuns:

Orice lucru interzis minorilor. inseamna ca nu il moti face daca nu ai implinit 18 ani!

| raluca1601 a răspuns:

Si eu sunt minora si am fost tot la un film care avea +18. Dar cand am facut rezervarea pe internet, am facut pentru bilet normal, nu pentru elev/student. Pentru ca, daca faci rezervarea cu elev/student(ca sa ai reducere) iti cere carentul si o sa vada ca nu ai 18 ani, dar daca platesti biletul intreg nu iti cere carentul. Eu m-am dus la casa, i-am spus numele pe care am rezervarre, mi-a dat biletele, am platit si am intrat. Nu mi s-a cerut nici la caserie nici acolo unde iti verfica biletu inainte sa intrii in sala.

| mirceaqqq a răspuns:

laughing in Romania s-ar putea laughing)

| LuaMaryLua a răspuns:

Daca ai 16 ani inseamna ca esti minor, deci n-ai voie! crying