| CatalinVictor1985 a întrebat:

Ce este mai convenabil un Neteller sau un Skrill?
Pot depune banii de pe ele in contul meu bancar facut cu visa? Si cat costa taxa anuala pentru aceste carduri Neteller sau Skrill

Răspuns Câştigător
| BliortuSeba a răspuns:

Ambele carduri sunt acceptabile :
Skrill:
Plata în cont este ceva mai ieftină (4 euro pe tranzacție) – preferabilă pentru cei care lucrează cu banca.
Retragerea de la bancomat este taxată cu sumă fixă (1, 8€) – preferabil pentru cei care retrag sume de cel puțin 100€ odată. Alimentarea cu cardul Maestro este gratis (cu Visa sau Mastercard costă 1, 9%)
Neteller :
Nu există taxă anuală de mentenanță, preferabil pentru cei care nu folosesc cardul constant. Atenție, însă, taxa de inactivitate după un an este mai mare. Retragerea de la bancomat este taxată procentual (1, 75%), astfel că acest card este preferabil pentru cei care retrag mai puțin de 100 de euro odată.
. Alimentarea cu cardul MasterCard Debit (trebuie să fie inscripționat întocmai) este gratis (cu restul costă 1, 9%).
Există mai multe opțiuni, incluzând plata cu Bitcoin, cardul virtual și mai multe monede... Deci ambele sunt bune, acum depinde de tine big grin