| georgica112 a întrebat:

Mai tine minte careva numele a catorva seriale difuzate pe TVR1/TVR2 la inceputul anilor 2000.
Intr-unul era vorba despre doi frati sau prieteni foarte buni care se intorceau de fiecare data in cate o viata anterioara pentru a se lupta cu "raul"-un barbat care era vrajitor din ce tin minte! Era difuzat seara tarziu oricum!
Al doilea ar fi un serial cu adolescente vrajitoare ce studiau magia la un castel(gen Harry Potter) dar aveau numai profesoare! Si intrau mai mereu in belele din ce imi aduc aminte! (TVR2 pe la 18:00 parca il dadeau)
Mai era un serial difuzat dupa-amiaza(in jur de 15:00) pe TVR1, actiunea se petrecea undeva in Evul Mediu, vrajitori, vrajitoarea, bine si rau, bineinteles! Tot se luptau intre ei, dar era super!
Si prin anul 2004 parca, a aparut un serial pe TVR1, cu o fata care avea cateva animalute ce luau viata! ii murise mama parca si locuia numai cu tatal!
Va rog daca va amintiti, cei mai mari 17-18 ani! Mi-au marcat copilaria serialele acestea, dar din pacate le-am uitat de-a lungul timpului!
Mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
| Rukhsandra a răspuns:

Serialele copiilariei mele love struck.Mai era unu cu un baiat si o fata care au foost curentati cu ceva si devenise geni(tipa era personajul rau din film si pe tip parca il chema Toby)
Cred ca serialul cu adolescente gen Harry Potter se chema The new worst witch sau ceva de genu'
Daca imi mai aduc aminte iti zic mai incolo

| georgica112 explică (pentru Rukhsandra):

Buna! Multumesc foarte mult....caut serialul acesta de ani de zile! Dar e prima varianta 1998-2001..la noi a fost difuzat doar un sezon sau chiar si al doilea prin 2002!
Multumesc inca odata! Daca mai afli ceva te rog frumos sa ma anunti! happy :*

| Rukhsandra a răspuns (pentru georgica112):

Si Weirdsister College e continuare la The new worst witch