| AndreiCZM a întrebat:

Mi-am facut o carte pe aplicatia wattpad si vreau sa scriu multe alte povestiri interesante.
As dori sa ma sustineti ca sa stiu daca merita.
Instalati aplicatia wattpad:
https://play.google.com/store/apps/details?id=wp.wattpad

Si va rog sa cititi cartea mea:
https://my.w.tt/8vxzOIk0EL

Daca aveti idei despre ce sa scriu in carte in continuare scrieti in comentarii iar eu voi da funda la ideea care imi place.

Multumesc!

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Poate vom avea ceva de invatat -si din cele bune (care trebuiesc sa fie chiar daca nu au fost amintite), si din cele rele.

| D3I3 a răspuns:

Am citit cartea ta. O să îți spun părerea mea sinceră, te rog, nu te supăra.
Nu are rost să o continui, nu are acțiune, interes, absolut nimic. Pentru viitoarele cărți:
1.Nu scrie "Personaje: 1. X 2.Y 3. B", pentru asta există distribuția.
2. Nu folosi semne specifice la fiecare propoziție sau la fiecare gând. E deranjant.
3. La sfârșit ai adăugat "Oare va ajunge Mihnea un golan sau un copil cu un viitor mare?" când cartea se numește "Viata de golan". cam evident, nu?
4."De ce stai cu fătălăul ăsta? Nu vezi că nu are tupeu să iasă din cuvântul lui mă-sa?" imaginează-ți astea spuse de o copil de 6 ani.

Imaginează-ți acțiunea din perspectiva ta, mai bine. Dacă personajul este prea mare sau prea mic, va fi ciudat.
Succes.

| AndreiCZM explică (pentru D3I3):

Cartea e la inceput...e normal sa nu aiba actiune prea mare.
Replica aia este folosita de copii de la 6 pana la 10 ani...crede-ma.
Chestia aia cu golan..ai dreptate.
Ms de feedback!

| D3I3 a răspuns:

Ah, da. "Wattpad" nu este numai aplicație, este și pagină pentru browser.