| Ellaa98 a întrebat:

Pe data de 19.06.2011,seara pe AXN am vazut un film in care era o fetita care trebuia sa faca o compunere la scoala cu o anumita tema si ea a ales despre mama sa ( care murise ) si s-a dus in alt oras si a stat la o familie mai cunoscuta si a cautat despre mama sa... s-a dus la primul sot al mamei ei si ea a crezut ca el este tatal ei, dar s-a dovedit a fi tot acelasi pe care il stia, ( eu nu am vazut inceputul filmului, dar de unde am inceput sa vizionez am inteles ca ea avea un prieten,(fetita, pe care o chema Vada )si a murit si ea mai avea un inel de la el si familia la care statea avea un baiat si cu el mergea peste tot unde cauta si pe la sfarsitul filmului ei doi s-au sarutat ). Problema este ca nu stiu cum se numeste filmul. [ Dau funda ]

Răspuns Câştigător
| angel74dm a răspuns:

Filmul se numeste My Girl 2. winking
Pe romanaste e Prima Iubire, iar rezumatul suna cam asa, citez: Dupa prima parte care a avut mare succes la public, realizatorii filmului s-au gandit sa faca o a doua parte. Tatal binecunoscutei eroine, Vada, are o casatorie fericita cu Shelly care ii va darui in curand un copil.
Cand Vada se decide sa faca o lucrarea pentru la scoala despre mama ei moarta, Harry nu-i poate fi de mare ajutor. Cu ajutorul lui Shelly, Vada il convinge pe Harry s-o lase sa-l viziteze pe unchiul ei Phil din Los Angeles, in vacanta de primavara, in speranta ca va afla mai multe despre mama ei.
Ajunsa in L.A., Vada face cunostinta cu "ghidul" ei, Nick. In ciuda faptului ca la inceput nu se plac, cei doi isi unesc fortele pentru a afla date despre mama Vadei. Intre timp, Vada va afla si mai multe despre rolul ei in familie, despre prima iubire si despre provocarea de a-si urmari un vis.
Cu stima, Angel.

3 răspunsuri:
| sloan30bianca a răspuns:

Primul sarut, in engleza My girl

| FollowTheLight a răspuns:

Filmul se numeste My Girl.

| cyadron a răspuns:

Salut.
Raspuns simplu. Cand nu stii exact ce film ai vazut (pentru ca pierdut inceputul) intri frumos pe port.ro si iti alegi ziua si canalul. Asadar de acolo am aflat ca filmul vazut de tine a fost Prima iubire (My Girl 2). Bafta!