| Artemis94 a întrebat:

Salut happy Pt cititori manga, unu episod anime este egal cu un capitol manga? daca nu cate capitole alcatuiesc un episod?

Răspuns Câştigător
| ピンク a răspuns:

Da, cam asa ar veni. Insa nu toate capitolele manga sunt transformate in episoade. Creatorii anime-urilor respective decid asta, daca merita sa fie transformate capitolele in episoade.

3 răspunsuri:
| BadxGood a răspuns:

Depinde...

| Artemis94 explică (pentru BadxGood):

De ce anume? adica daca sunt 281 de capitole din fairy tail (nu stiu daca asta e ultimul) va fi si episodul 281 candva?

| BadxGood a răspuns (pentru Artemis94):

Nu am vazut anime-ul respectiv, cauta pe google detalii - sigur gasesti. Mai sus ma refeream la faptul ca depinde de fiecare serie in parte happy