| Public22 a întrebat:

Salut, spuneti-mi un singur serial nr 1 pentru voi cu o descriere mica, mentionez ca am vazut: The mentalist, TVD, Dexter, Prison break, Lost, True blood, Teen Wolf, Game of Thrones, Orphan black, Anatomia lui Grey, HIMYM, Two and half men, Californication, si incep sa vad Supernatural si THE walking dead. Cel mai bun serial primeste funda.

11 răspunsuri:
| UnleashedPsycho a răspuns:

Numărul 1 pentru mine e Doctor Who, dar nu cred că ţi-ar plăcea judecând după serialele la care te-ai uitat deja, deci pentru c-am văzut acolo HIMYM, Two and a half men şi Californication o să zic Community.
E vorba de o facultate unde studiază tot felul de oameni ciudaţi, cu vârste extrem de variate. Personajul principal e un fost avocat care e nevoit să facă studiile pentru că superiorii lui au descoperit că nu are pregătirea necesară pentru a fi avocat. Şii de-aici el se-ndrăgosteşte de o tipă şi, ca să petreacă mai mult timp în compania ei, creează un grup de studiu "pentru spaniolă" la care o invită doar pe ea, însă la rândul ei mai invită pe-alţii şi se formează un grup de 7 oameni asupra cărora se centrează toată acţiunea. E un serial de comedie. Glumele sunt foarte bune, dar numai dacă ştii engleză destul de bine încât să le-nţelegi, pentru că traducerea în română le face foarte stupide.
Alt serial foarte bun e Sons of Anarchy. Un grup de motociclişti din California care deţin controlul asupra oraşului în care locuiesc, dar rivalizează cu un alt grup şi un dobitoc care are pretenţii inutile. E dur şi e plin de acţiune.

| suMRed34 a răspuns:

Supernatural este cel mai bun dupa parerea mea,actorii sunt super, povestea in sine este foarte captivanta si fiintele acelea supernaturale nu zici ca sunt din basmele pentru adormit copii, chiar par autentice, dupa ce vezi mai multe sezoane ajungi sa te intrebi "dar daca or fi adevarate creaturile alea?". Sper sa iti placa, eu una il ador!

| Public22 explică (pentru suMRed34):

Pai am zis ca incep sa ma uit la el.

| TwiXXXie a răspuns:

Friends, unul din cele mai bune seriale care au fost facute (1994-2004). Este vorba de 6 prieteni care traiesc in New York, vietile lor happy Serialul are o nota de 8.8 pe IMDB din 245.000 recenzii happy

Răspuns utilizator avertizat
| SiaAnastasia a răspuns:

Pentru mine cel mai bun este Violetta. Nu stiu daca o sa iti placa, avand in vedere ca esti baiat, dar multi baieti pe care ii cunosc se uita la Violetta si le place. Serialul este creatin Argentina, dar este dublat in limba romana.
Este un serial despre o fata de 16 ani, Violetta (Martina Stoessel), care incearca sa isi descopere talentul muzical. Ea l-a mostenit de la mama sa. German, tatal ei incearca sa o tina departe de muzica, deoarece asa a muric sotia lui. El este constient ca Violetta are un talent musical foarte dezvoltat, si o incurajeaza la lectii de pian, dar o tine departe de canto si actorie.
Descrierea este mult mai mare si o poti gasi pe internet, deoarece este un serial fenomen. Sper ca te-am ajutat

| Public22 explică (pentru SiaAnastasia):

Multumesc mult, dar sigur nu este genul de serial la care m-as uita.

| Shadowmaster02 a răspuns:

Sherlock. E un serial foarte fain, gen The Mentalist.

| Vodoomamba a răspuns:

Spartacus!