| RzV1999 a întrebat:

Sunt mai de moda veche in aproape toate privintele...chiar si la capitolul desene animate. De curand am reintalnit acele desene The Fairytaler Andersen Povestitorul...sau ceva de genul. Aproape fiecare episod mi s-a sters din memorie insa, acel introu cu orchestra mi-a ramas in cap.

Stie cineva din ce epoca este sau, i don t know, cum se numeste? Timp de 10 ani n-am mai intalnit aceste desene insa acel introu (de asemenea outro-ul) nu l-am uitat.
Ma poate ajuta cineva?

Ps: unde scrie "introu" ma refer la "introu" fara cratima, adica introducere. Autocorectorul TPU nu ma lasa sa scriu fara cratima, neputand sa public intrebarea. What a bullshit...

4 răspunsuri:
| CVane a răspuns:

Fii mai precis, ce exact cauti tu? Daca cauti introul de la desene cred ca asta este.

https://www.youtube.com/watch?v=IWPcb2s5wzI

| RzV1999 explică (pentru CVane):

Exact, asta este. Eu vreau sa stiu cum se numeste segmentul asta muzical sau daca face parte dintr-o creatie mai mare. Nu am gasit niciunde chestia asta si ma supara foarte tare laughing

| CVane a răspuns (pentru RzV1999):

Well,am incercat sa caut cu Youtube, shazam, midami, spotify si altele, chiar si in surse daneze dar absolut nimic despre melodie. Poate afli daca trimiti un email la Egmont.

| RzV1999 explică (pentru CVane):

O voi cauta in continuare. Mersi pentru efortlaughing