| Sarmale2203 a întrebat:

Sunt un mare fan al seriei The Hunger Games. Din: Revolta partea 2 nu am inteles de ce Katniss a tras cu sageata in Coin. Si dupa ce s-a terminat, au spus ca au mers acasa, dar unde era acel acasa ca parca Districtul 12 a fost distrus.

Răspuns Câştigător
| oncealwaysforever a răspuns:

Hei! Si eu sunt o mare fana a seriei.
Stii, dupa ce a fost capturat Snow, Coin a preluat puterea. Ea voia sa puna copiii care au trait pana atunci in Capitoliu sa joace urmatoarele editii din Hunger Games, ceea ce era foarte deplasat si total opus pacii pe care o voia Katniss. Asa ca, in momentul in care Coin voia sa o puna pe Katniss sa-l omoare pe Snow, in fata intregii populatii, aceasta a oprit posibilitatea a unor noi jocuri ale foamei, omorand-o pe cea care voia sa le continue, Coin.

Cat despre 'acasa', nu stiu ce sa iti spun, banuiesc ca teritoriul nu mai era impartit pe districte, asa ca regizorul lasa acest aspect imaginatiei.

Sper ca te-am ajutat cat de cat, daca nu ai inteles ceva din ce ti-am povestit doar intreaba-ma. laughing FUNDA?

1 răspuns: