| TOOL a întrebat:

acum câțiva ani am văzut un film pe TVR1, în care un cuplu era torturat timp de către 2 bărbați, țin minte că totul se întămpla în casa cuplului, aceștia stăteau pe canapea.
La un moment dat femeia îl omoară pe unul dintre bărbați iar celălalt începe să plângă și spune că lucrul ăsta nu trebuia să se întâmple. și ca un plot al acestui film, bărbatul care încă era în viață dă timpul înapoi și o oprește la timp în încercarea de ai ucide partenerul iar, cine știe cum se numește filmul ăsta, l-am văzut de mult și mi-a plăcut plot-ul de la final foarte mult când eram mic happy

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Funny Games (2007)
https://www.cinemagia.ro/filme/funny-games-19919/

Altă variantă:
Funny Games (1997)
http://www.cinemarx.ro/filme/Funny-Games-Funny-Games-35184.html

PS. Din câte-mi amintesc, finalul lasă un gust amar. Răufăcătorii o iau de la capăt cu un alt cuplu.

| TOOL explică (pentru floresdemayo):

ăla din 2007 era, mulțumesc mult.

1 răspuns:
Întrebări recente