| LinDaStAr a întrebat:

Am o mica intrebare, in animelul Elfen Lied pe la sfarsit cine era la usa? ca nu am inteles, a murit Lucy? sad:O:O

3 răspunsuri:
| Akira a răspuns:

Eu cred ca era Lucy!tongue
Poatw fac japonezii un sezon nou ca sa vedem cine era

| 愛LeEu愛 a răspuns:

Era Lucy, categoric...

| KinokoஐKee a răspuns:

Si eu mi-am pus aceeasi intrebare.Eu cred ca la usa era Lucy, iar faptul ca ceasul functiona(pentru ca Nyu l-a reparat) si faptul ca accea cutiuta s-a oprit inseamna un nou inceput pentru ei.Asta e presupunerea mea! happy

Vreau sa explic si faptul ca in anime s-a aratat si momentul cand un corn a lui Lucy a fost smuls deci inseamna ca a intrat in coma, dar in wiki scrie ca le-a recuperat, asa ca prin acest mod am ajuns eu la concluzia ca e in viata.
Acesta este tot argumentul meu.