| Bertan a întrebat:

as vrea sa imi spuneti si mie niste filme horror bune! Cand zic bune ma refer nu la dela care sare sangele pe toti peretii sau gen varcolaci/vampiri sau alti monstri gen yeti sau monstru padurile etc! Ma refer la niste filme cu o poveste buna care sa te fascineze si sa te sperie in acelasi timp! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Insidious 1, 2 și 3 (2010/2013/29 Mai 2015), Drag Me To Hell (2009),The Unborn (2009),Case 39 (2009),Martyrs (2008),The Mist (2007),Oculus (2013),The Woman In Black (2012),Sinister (2012),Haunt (2013),13 Sins (2014),Mischief Night (2014),Scary Or Die (2012),Catacombs (2007),7500 (2014),The Strangers (2008),The Conjuring (2013),Annabelle (2014),The Canal (2014),The Babadook (2014),Altar (2014),The Woman In Black 2: Angel Of Death (2015),Sinister 2 (Aug. 2015)

| Bertan explică (pentru faramatania):

Iti dau funda daca imi spui ca filmul The Babadook merita 100% sa il vad dar vreau sa fii sincer! Daca nu ce film mi-ai recomanda sa vad din lista ta?

| Bertan explică (pentru faramatania):

Spune repede! La care din ele sa ma uit? The Babadook sau Martyrs?

| faramatania a răspuns (pentru Bertan):

Da merită 100% The Babadook și Martyrs și toate celelalte.Vizionare plăcută!

8 răspunsuri:
| Nucreeed a răspuns:

Uita'te la astea si n'o sa regreti.Sunt filme mai vechi, dar dupa cum vezi si tu, genul horror a cam murit.Rar mai iese cate un horror bun.
Daca chiar stii sa apreciezi un horror bun, atunci o sa-ti placa filmele astea.

Rosemary's baby(cel din 1968)
Burnt Offerings;
The Tenant;
Picnic at Hanging Rock;
The Changeling(1980);
The Shining;
Peeping Tom;
Misery;
Eyes wide shut;
The Devil's Backbone;
Jacob's ladder;
Funny games;
Psycho 2;
The Haunting(1963)
The Omen(primul);
Repulsion

| Bertan explică (pentru Nucreeed):

Amice sa iti spun sincer am vazut absolut tot ce mi-ai dat aici si intr-adevar sunt niste filme in genul horror foarte reusite mai putin Rosemary's Baby am regretat ca mi-am pierdut timpul cu acel film in rest unele au fost bune altele si mai bune! Oricum! Iti multumesc de raspuns!

| Nucreeed a răspuns (pentru Bertan):

Da' ce'i cu atitudinea aia?"Amice"? Ce incerci sa'mi demonstrezi? Am vrut sa-ti recomand niste filme bune, dar vad ca esti cam arogant.
"am vazut ABSOLUT tot ce mi'ai dat tu aici"- Cam greu de crezut, dar e inca o afirmatie care arata aroganta ta.Ai regretat ca ti'ai pierdut timpul cu 'Rosemary's baby'? Daca nu ti'a placut filmul ala, nu vad cum sa-ti fi placut marea parte dkn filmele postate de mine.