| mihnea77 a întrebat:

De 2 zile sunt in cautarea unui film ce l am vazut acum vreo 3 ani pe pro tv sau antena1, si as vrea sa il revad doar ca nu ol gasesc.
Filmul a fost difuzat sub numele de "Magicianul" (parca asa tin minte) dar cred ca se numea altfel.
Povestea era despre un magician care concura cu un altul, actiunea petrecandu se prin 1900, intr un final ajungandu se ca magicianul sa se cloneze cu un aparat inventat de un inventator "nebun" iar rivalul sau isi folosea fratele geaman pentru a isi face trucurile.
Personajul principal era interpretat de un actor cunoscut.
Filmul cred ca este facut dupa 2002.
Cam astea sunt toate informatiile pe care mi le amintesc depre film si faptul ca mi a placut foarte mult.
Orice indiciu este binevenit.
Multumesc

Răspuns Câştigător
| negat1ve a răspuns:

Da e 100% The Prestige asa se cheama vizionare placuta e super filmul cu Christian Balewinking

4 răspunsuri:
| mihnea77 explică:

Am gasit filmul in cele din urma.
Se numeste The Prestige.
In rolurile principale Hugh Jackman Cristian Bale si Michael Caine.
Recomand acest film de nota 10

| DjZen a răspuns:

Nu cumva ne numea Merlin

| Tkd_Andu_1988 a răspuns:

Cred ca Suleyman Magnificul

| mihnea77 explică (pentru Tkd_Andu_1988):

Ai citit macar ce am scris in intrebare?