| lefterioan a întrebat:

Salut TpU! De ce mereu filmele slabe sunt așa populare?
Și o recomandare pentru un film bun vă rog cine răspunde la ambele întrebări primește fundă!

5 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Pentru ca le intelege absolut oricine indiferent de gradul de educatie, de cultura.
un film foarte bun pe care ti-l recomand, cu toate ca e cam trist :
http://www.cinemagia.ro/filme/hachiko-a-dogs-story-hachi-44561/

| lefterioan explică (pentru zdrangoi):

Am văzut filmul și într-adevăr este un film trist dar este un film foarte bun!

| DiamondEyes a răspuns:

Au parte de multa reclama, iar majoritatea sunt placute de publicul tanar.

Shindler`s list
The godfather
THe butterfly effect
The Shawshank Redemption
City of God
Léon: The Professional
Sabrina

| lefterioan explică (pentru DiamondEyes):

Ultimele 3 nu le-am văzut dar primele 4 au fost capodopere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Filmele slabe în general sunt mai populare deoarece mulţi oameni le fac reclamă negativă, vorbind mult despre filmele respective, popularizându-le implicit.

Câteva filme pe care le-am văzut recent şi le pot recomanda:
Cidade de Deus, Argo, Mr. Nobody, Django Unchained, The Great Gatsby şi Rear Window.