| anonim_4396 a întrebat:

Salut,TPU.Dece tatal lui Naruto(al patrulea hokage)sigileaza in el jumatate din chakra lui 9 cozi, iar vulpea este sigilata in Naruto doar cu jumatate din chakra si nu cu toata chakra?

3 răspunsuri:
| zinedinzidan a răspuns:

Pentru ca, daca te-ai uita la toata seria shippuden, exista un episod numit cei doi sori, acolo explica. Daca nua ai tim iti zic eu: cand a trebuit sa il sigileze pe 9 cozi, Minato(al 4-lea hokage) a folosit Dead Demon Consuming Seal, la fel cum a folosit si al 3-lea pe Orochimaru in seria normala si a luat cu el in mormant o parte din chakra lui 9 cozi, si cu restul a sigilat-o in Naruto pentru ca stia ca o va putea controla.A mai adaugat si putin din chakra lui si a mamei lui Naruto, Kushina, pentru a putea comunica si pentru a-l ajuta sa il stapaneasca pe 9 cozi. Apropo pe 9 cozi il cheama Kurama. Funda?

| єχcєєℓ a răspuns:

Dacă i-ar fi sigilat toată chakra atunci Naruto la vărsta lui nu ar fi putut s-o controleze pe toată si eventual ar fi scăpat de sub control si ar fi distrus satul.Asta cred eu.

| sklay a răspuns:

Pentru ca, daca te-ai uita la toata seria shippuden, exista un episod numit cei doi sori, acolo explica. Daca nua ai tim iti zic eu: cand a trebuit sa il sigileze pe 9 cozi, Minato(al 4-lea hokage) a folosit Dead Demon Consuming Seal, la fel cum a folosit si al 3-lea pe Orochimaru in seria normala si a luat cu el in mormant o parte din chakra lui 9 cozi, si cu restul a sigilat-o in Naruto pentru ca stia ca o va putea controla.A mai adaugat si putin din chakra lui si a mamei lui Naruto, Kushina, pentru a putea comunica si pentru a-l ajuta sa il stapaneasca pe 9 cozi. Apropo pe 9 cozi il cheama Kurama.