| ANONIMU3O02 a întrebat:

Salut TPU, era un film despre niște pasageri de avion care au făcut accident cu avionul in iarnă ceva de genu, unde au ajuns să se mănânce între ei, știe careva cum se numește filmul?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Alive (1993)

Răspuns utilizator avertizat
| relian a răspuns (pentru floresdemayo):

Hei ce mai faci? Am vazut un film bun, zic eu, se pare la timpul respectiv l-am pierdut.
Barefoot, ai vazut filmul asta? Daca nu ai vazut, merita sa cauti si sa vezi.Ma gindii la tine ca iti plac fimele si am zis sa iti spun, in caz ca nu ai vazut.
Nu stiu in romana cum l-au numit romanii, am dat titlu original.

| floresdemayo a răspuns (pentru relian):

Hello!

Barefoot l-am vizionat in urma cu ceva ani, e destul de simpatic.
Sunt filme care iti rămân in suflet, dar acesta nu mi-a rămas. :(
Ai vrea o nevastă ca ea?

Dacă ți-a scăpat, vizioneaza si Miss Meadows/Secretele profesoarei (2014), tot cu o tipă sărită de pe fix, un film amuzant și atât. O astfel de nevastă știu că nu ai vrea-o...)) O fi ea frumoasă, dar e periculoasă.
https://www.cinemagia.ro/filme/miss-meadows-591508/

Ah, și incă unul, când ai chef de o comedie:
Virgin Territory (2007)

| relian a răspuns (pentru floresdemayo):

Vreau nevasta care sa ma atraga, nu sa fie doara frumoasa laughing.

| floresdemayo a răspuns (pentru relian):

"Vreau să mă atragâ"

Frumisetea a atras dintotdeauna.
Vrei să aibă și cip?

| relian a răspuns (pentru floresdemayo):

Nu stiu ce ai vrut sa scrii,ori sa zici laughing tu stii,Faptul ca eu nu scriu cum vor unia,este pentru ca am tastatura pe engleza,nu stau sa setez tot timpul,deci "Vreau să mă atragâ" asta ai scris tu,eu am scris cam asa : "Vreau să mă atragă"ok? Ori sa fiu atras de ea laughing zii cum vrei.

E bun daca ai priceput.
Frumisetea,stiu ca ai scris frumusetea laughing a atras dintodeauna,da asa este,te uiti dupa una care arata bine,dar aia nu inseamna ca deja gata esti in limba dupa ea.
Doara intorci capu,te uiti, apoi in secunda urmatoare ai si uitat-o.
Asa ar insemna ca barbatii sa fie indragostiti de toate femeile alea frumoase, ce le vad pe strada, pe la tv etc.
Nu stiu cum este la voi, ori la alti barbati, dar eu daca vad o femeie frumoasa, aia nu inseamna ca gata is deja terminat dupa ea.Pt o relatie cum ai zis tu, trebuie sa te atraga, in sensu ala sa fii innebunit dupa ea laughing adica vederea ei sa declasenze in capu barbatului hormonii aia cum se mai numesc.
Am avut tipa care nu era frumnoasa la fata, dar care ma atras cum nu ma atras nici o alta, nu stiu de ce, cum, dar asa s-a intamplat.

| floresdemayo a răspuns (pentru relian):

Știu ce zici. Așa e...