| SporeBox a întrebat:

Eu niciodata nu am plans la filme si as vrea sa experimentez lucrul asta. Voi la ce filme ati plans sau ce filme mi-ati recomanda sa vad? Trebuie sa stiti ca nu sunt genul de om sentimental adica ma afecteaza dar nu plang.

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Braveheart,
Pearl Harbor,
Titanic,
Dear Zachary
Hachi: A Dog's Tale
Schindler’s List
The Passion of the Christ
Les Miserables (musical, 2012) si piesa de teatru din 2010, ce a respectat in mare aceeasi regie -cred ca muzica a avut efect lacrimogen, ca la cele vechi n-am plans.

si inca unul caruia nu ii mai retin numele, dar parca era dupa caz real. O familie (sau niste prieteni) merge/merg in vacanta la munte, si o avalansa plus altele "de sezon" (ratacit, drumuri inchise, scadere drastica de temperatura, terminarea proviziilor) ii secera in chinuri pana la unul. Don"t panic, nici acela nu scapa usor, la final ii e amputata o mana, (sau ambele?!? ) din cauza degeraturilor extreme. Poate am gresit pe alocuri, l-am vazut demult, poate stie cineva numele. (nu e "Avalansa" din 1994, nici cea din 2001)

la urmatoarele nu am plans, dar am avut o stare melancolica.
The Gladiator
Letter to God
Jude
Me before you
The Fault In Our Stars
My Sister’s Keeper
My Life Without Me
Remember me (la final)

7 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Daca nu ai gasit pana acum filme la care sa plangi inseamna ca nu esti genul acela sensibil care plange la filme. Nici eu nu am plâns până acum la filme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai atunci n-o să plângi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Filme cu catei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am plans la Marley and me.

| giulia283 a răspuns:

Uita-te la Titanic daca nu l.ai vazut inca.

| FolosescTpu a răspuns:

The theory of everything

| Alexandra1120 a răspuns:

Hachiko, daca nu l-ai vazut inca