| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti recomanda niste seriale bune? De preferat sa fie seriale psihologice

Răspuns Câştigător
| MadRaven a răspuns:

Black Mirror e un serial foarte bun, psihologic, care îți dă de gândit
La The Alienist mă uit acum și e despre un psihiatru care analizează modul de gândire si formarea unui criminal, deci intră și el în categoria asta.
Hannibal e tot un serial foarte bun și captivant, tot psihologic. Doar că Hannibal e puțin mai dubios să spun așa, lucru care îl face și mai bun laughing
Bates Motel e un thriller psihologic dar are și elemente horror, fiind o adaptare după celebrul film al lui Hitchcock "Psycho". Oricum, nu adormi de plictiseală uitându-te la el.
De asemenea recomand Mr Robot, are niște plot twisturi destul de interesante și per total e un serial bun. E despre un hacker foarte inteligent dar și foarte instabil d.p.d.v. psihic.
Alte seriale de care am auzit că sunt psihologice și plănuiesc să le urmăresc:
True Detective, House of God, Peaky Blinders, Luther, Sharp Objects

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dexter, Bates motel, Hannibal, Westworld, black mirror

| faramatania a răspuns:

Seven Seconds (mini-serie), Marcella, The Sinner, The Missing, Hotel Beau Sejour, Falling Water, Tell Me A Story, Kiss Me First, T@gged, La Mante (The Mantis 2017),Élite, The Killing, Twin Peaks, Westworld, Altered Carbon

| Sn4k3 a răspuns:

Taboo
Peaky Blinders
Haunting of Hill House
Astea sunt psihologice, altele bune ar fi:
Bodyguard
Game of Thrones
Suits
Lost
TWD
Jack Ryan
Lucifer
Supernatural

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

13 reasons Why, nu e psihologic, dar e bun.

| alex15ccc a răspuns:

House md, cel mai bun psihologic

| N0H4CK a răspuns:

"Death Note"
E serial animat. Dar îndeplinește în totalitate definiția de psihologic.

| LordRing a răspuns:

Hannibal, Dexter, True Detective(doar sezonul 1) și The Sinner.