| JockerStoica a întrebat:

m-am uitat vinerea trecuta la acea emisiune de pe discovery 'fenomene stranii' si m-am cam speriat uitandu-ma la acea emisiune, este adevarat ce se intampla in acele episoade, chiar este adevarat sau este facatura? Funda urgent!

4 răspunsuri:
| MalleusMaleficarum a răspuns:

Nu sunt adevărate, sunt făcătură 100%.
Efecte speciale, povestiri inventate sau înflorite, spuse într-o manieră "înfricoşătoare", prezentate publicului a fi reale. Te asigur că nu există fantome, spirite malefice, magie neagră şi alte mizerii.

| 000Diddy000 a răspuns:

Nu ai de ce sa te sperii... Si eu am uit si da,,, cica'' ar fi adevarate, asa zic ei. Dar nu prea poti sa te increzi 100% in spusele lor, odata ce ei pot si minti in acele povesti. Nu ii intreaba nimeni, nu ii cerceteaza sa le dea dovezi ca asa a fost sau nu. E undeva deci pe la mijloc... intre realitate si fictiune. Ca sa iti dau un exemplu: scaunul se misca, dar ei au zis ca a fost aruncat spre ei [un exemplu intamplator]. Dar, la fel ca orice poveste, porneste de la ceva real. Totusi, nu te speria, atata timp cat sunt in alte zone, si mai ales ca au fost acum o buna perioada de timp, nu ai de ce sa te temi.

| HinaOnBike a răspuns:

Niate oamnei vin si povestesc niste trairi de ale lor acolo, iar diferiti actori folosind efecte speciale, recreaza acele momente.Nu sunt filmari ale acelor oameni de cand sunt tineri, ci ei fac filmul dupa povestea lor.Asta e adevarul. Funda?

| alecsandru2012 a răspuns:

Si eu le urmaresc..si sunt foarte misto serialele.Aceste episoade sun reconstituiri ceea ce inseamna ca intamplarile alea au avut loc in timpul cand persoanele alea care povestesc au fost tineri si eu ajungand la o varsta mai indepartata povestesc ce au patit.Deci ca sa-ti raspund la intrebarebig grina..este adevarat de se intampla.Nu te speria ca nu are ce sa se intample.

Funda?