| sowhatt a întrebat:

Ce se intampla la Fenomene Stranii dupa Discovery credeti ca este adevarat? Adica povestile sunt adevarate?

Răspuns Câştigător
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Hey!
Eu unul, cred in astea deoarece mi s-au intamplat multe lucruri ciudate la tara.Deci exista lucruri nevazute de noi, la fel ca aerul.

| sowhatt explică (pentru DirectDinBerceni92):

Ce fel de lucruri?sadrele?

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru sowhatt):

Ti s-a intamplat vreodata sa fii singur in camera si sa ai geamurile inchise si sa vezi cum perdeaua se misca si ti se sparge un pahar?
Eu am putut sa ma jur ca nu era nimeni in camera si ca paharul a cazut singur.
Asta e un caz.
Alt caz este atuncea cand am visat-o pe bunicamea(ea e moarta) si a zis sa merg la ea si eu nu vroiam, iar urmatoarea zi, a facut tata accident cand se ducea la bunicu la tara sa-l ajute la gradina...Si au fost multe rau.Cateodata seara, cand stau pana tarziu, simt ca cineva ma priveste si mi se fac niste "turturi" pe spate si ma ia frica.
Exista lucruri din acestea, la fel cum exista multe lucruri nevazute de om.Aer,bacterii microscopice, etc

| sowhatt explică (pentru DirectDinBerceni92):

Da stiu.sad eu stiu ca nu era nimeni in casa si de vreo trei ori s-au auzit busituri din bucatarie...pe bune nu m.am uitat prea mult la Fenomene Stranii si nu credeam pana cand s-a intamplat ceva la noi in comuna(ceva pe la o troita pe un deal o baba care locuieste pe acolo aude mereu chiuituri, si multi care merg noaptea vad ceva alb, cicasadsadm-am obisnuit...nu-mi mai e frica.big grin

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru sowhatt):

Sunt multe mistere care inca nu sunt dezlegate de om...

| Cruls a răspuns (pentru DirectDinBerceni92):

Da. se spune si ca se aud copii cum plang si multe chestii ciudate. maicamea a visat intr-o seara copii care plang si in ziua aia si-a rupt tata picioru

14 răspunsuri:
| AnonimaOk a răspuns:

Povestile sunt reale insa fazele filmate sunt doar reconstituiri, regenerari ale lor happy

| elenusa12 a răspuns:

Nu sunt adevarate,''fantomele'' sunt nist iluzii formate de compul magnetic al pamantului.
funda?

| BadSoGooD a răspuns:

Eu Nu stiu de aceasca emisiune. care imi poate zice in ce zile ale saptamanii e si la ce ora multumesc

| sowhatt explică (pentru BadSoGooD):

In fiecare vineri pe Discovery la 22:00big grin

| Cruls a răspuns:

Nu este adevarat totul... le infloresc ei... era p faza in care se cutremura totul intr-o camera si a batut o cruce de lemn in perete si totul s-a dus.

Adica cine crede asta? straight face...sau se deschide usa incet si o inchide iar si dupa 2 secunde. incendiu. si asta am vazut si nu o cred!

| sowhatt explică (pentru Cruls):

Mda stiu...cred ca este un pic de adevar dar cand povestesc ei s-a dus realitatea.happy

| HelperRomania a răspuns:

Da si eu am patit am auzit buisturi in hol si ce sa crezi erau puii in casa apoi am facut o tocana buna din ei ca tot vineau in casa

| DaCanibal a răspuns:

Intr-o zi ma grabeam sa ies afara dupa un dus si in camera m-am dat cu deodorant in graba, capacul mi-a cazut jos sub birou... dupa ce m-am dat cu spray-ul m-am aplecat sa iau capacul. nu mai era acolo. am cautat si sub calorifer, sub pat si nimica. dupa 5 minute am zis ca il caut cand ma intorc. ce crezi. pe birou era pus capacul de la deodorand... am ramas masca. in alta zi am venit baut acasa si m-am uitat la fenomene stranii, era despre diavol. cand am stins televizoru ma gandeam ca pot fi si eu posedat si cum stateam eu intins in pat cu mainile pe piept am zis ca : poate ma poseda si in secunda urmatoare nu ma mai puteam misca si tremuram necontrolat. nici sa tip nu puteam si dupa ce mi-am facut cruce cu limba. pentru ca nu puteam sa misc mana sa ma inchin am scapat si am fugit in sufragerie dupa ajutor.am sculat toata casa si nimeni nu a bagat de seama. si multe altele.

| sowhatt explică (pentru DaCanibal):

sad ioi...si mie mi s-a intamplat sa pierd lucruri sa le caut si apoi sa le gasesc unde stiu sigur ca am cautat...dar nu trebuie sa-ti fie frica, avem ingerasii nostri care ne protejeaza. happy