| Davidovski a întrebat:

Mi-am adus aminte de niste scene dintr-un desen animat favorit in copilarie pe care as vrea sa-l revad. Stiu ca se desfasura pe Insula Pastelui, iar mai tin minte o parte de pe la sfarsit cand era innorat, iar cand un tanar trebuia sa plece (cu barca) a fost picurat de ploaie iar batranul care era localnic acolo i-a spus ca prima picatura de apa aduce noroc. Nu stiu daca sunt utile aceste informatii, dar sper sa ajute.
Dau funda! happy

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mi-am adus aminte de desenele animate "Madagascar", actiunile petrecandu-se tot pe o insula. happy
Nu cumva este vorba de acele filme (parca au fost 3)?

| Davidovski explică (pentru Bula):

Nu, in madagascar sunt animale care vorbesc din cate stiu, in cel pe care il stiu eu sunt oameni.