| Katsu a întrebat:

Stie cineva niste filme gen documentar? Adica mai exact, oameni in pericol urmariti si omorati de ceva..va dau niste exemple care le-am vazut si sa stiti cam ce ma intereseaza: The tunel, Monstruos(Crowelfield), Area 407, Blair Witch Project (asta nu mi-a placut ca e cu fantome si le urasc) si cam atat am vazut eu din genu' asta. Daca cumva stiti ceva cu zombie, am vazut un film era partea 1 si partea 2..prima era intr-un bloc infestat pus in carantina iar in partea a 2-a filmul incepe intr-un avion in care unu' gras e infestat iar apoi dupa ce aterizeaza, acestia se duc intr-un hangar care se umple cu zombie si la sfarsit scapa un baiat mai mic..parca Quarantine era? Deci cam asa ma intereseaza cu zombie. Sincer imi plac mai gen documentar pentru ca par mai reale, mai adevarate si parca "intrii" mai adanc in actiunea filmului. Multumesc anticipat, dau si funda!

7 răspunsuri:
| M25M a răspuns:

Quarantine este un remake(intre noi fie destul de slab:d) facut de americani de la originalul spaniol REC (1 si 2), film cu un fel de zombii.
Din pacate cu filme monstrii si cu zombii in care sa fie filmat tip documentar nu stiu insa iti recomand, cu toate ca sunt cu fantome, urmatoarele
Paranormal Activity
La habitacion del nino
Grave Encounters
Emergo
The Exorcism of Emily Rose

| M25M a răspuns (pentru M25M):

The Fourth Kind am uitat si despre REC am uitat sa precizez ca este mult mai bun decat Quarantine deci uita-te la ambele parti. Este cu ce iti place tie si cu cateva surprize.winking

| Katsu explică (pentru M25M):

Ok, multumesc frumos pentru recomandari, voi vizionahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu unul tare, care e interzis in multe tari.Eu m-am la un sfert din film si l-am oprit, altii am auzit ca au vomitat din cauza unor scene din film deci iti dai seama.
Filmul-documentar se numeste "Cannibal Holocaust", uite aici si o descriere http://www.cinemagia.ro/filme/cannibal-holocaust-19911/ si sa-mi spui si mie daca te-ai putut uita pana la sfarsit! :))

| Katsu explică (pentru anonim_4396):

Desigur, o sa iti trimit un mesaj privat daca pot..ca uneori imi zice ca nu am ceva rank.o sa il vizionez acum in week-end si iti spun prin ce am trecutlaughing
Multumesc pentru recomandare!

| abyy95 a răspuns:

As putea sa iti recomand serialul Supernatural.cu condtitia se il iei de la inceput ..are aporx 23 de ep si 7 sez. este gen lumea de dincolo dar numai ca sunt doi indivizi (SAM & DEAN) care omoare aceste creaturi. este foarte fumos inca ma uit la el de aporape 4 luni.

| Katsu explică (pentru abyy95):

Eh, la asta o sa ma uit peste 1-2 saptamani daca zici ca e bun, doar sa imi fac niste timp liber sa-l vad tot pe rand nu pe sarite ca asa nu are farmec. Eu cer acum pentr week-end sa ma uit la cateva. Oricum, multumesc pentru sugestiehappy