| Andrei789789 a întrebat:

Stiti ceva anime-uri gen Attack on titan/Death note?

Răspuns Câştigător
| Kyurha a răspuns:

Problema aici e faptul ca AOT si Death note sunt 2 genuri diferite, unul e actiune si celalalt e psihologic. As putea sa-ti sugerez unele care le-am vazut recent si unele mai vechi din ambele genuri.

Terra Formars, un "horror"-actiune cu mult sange, foarte dragut facut, dar se termina cu un cliff-hanger imens.
Selector Infected/Spread WIXOSS, joc de carti, foarte multa drama, merge pe sectiunea psihologica, putin romantic.
Parasyte, actiune, "Horror"-ish, foarte interesanta povestea si sugerez sa citesti si manga.
Blazblue, adaptarea anime dupa jocul Blazblue in sine, destul de dragut facut, actiune, comedie, putin dramatic.

Astea cred ca-ti ajung pentru cateva zile.

2 răspunsuri:
| Syndre a răspuns:

Claymore și Tokyo Ghoul sunt singurele pe care le știu, primul e okay iar al doilea e chiar bunicel. Vizinoare plăcută!

| Paul_Solomon_1991 a răspuns:

Ai incercat Code Geass? E fain, foarte fain chiar. Daca decizi sa-l incerci, sa stii ca primele 5-6 episoade sunt cam plictisitoare si nu intelegi mare lucru, cel putin asa a fost pentru mine.Dar sa stii ca merita vizionat din plin, e super mega tare happy.