| UnSimpluRoman a întrebat:

stiti un anime cu personajul principal care la inceput e slab dar pe parcurs devine mai puternic sau are o putere ciudata?
Dau funda!
P.S:stiu multe ce acest gen deci daca se poate ceva mai necunoscut! mersi anticipat!

8 răspunsuri:
| Superior a răspuns:

High School DXD
Fate/Zero & Fate Stay Night

| UnSimpluRoman explică (pentru Superior):

High school vazut si fate nu imi place pare cam ciudat

| Superior a răspuns (pentru UnSimpluRoman):

Fate e prea jmecher.

| Bobby711 a răspuns:

Guilty crown,the familial of zero,kenichi the mightiest disciple(asta merita vazut),dead man wonder land,phantom requiem for the phantom(si asta e f bun), Ajin, Busou Renkin, Tokyo ravens, Boku no hero academia(asta cred ca se potriveste cel mai bine) toate sunt bune acum depinde ce gusturi ai

| UnSimpluRoman explică (pentru Bobby711):

Doar Phantom si busou nu am vazut din alea in rest toate

| Bobby711 a răspuns (pentru UnSimpluRoman):

Phantom e cu un tip obisnuit care va deveni asasin de elita mi-a placut foarte mult si busou e cu un adolescent care "primeste" un medalion care i va da puterile si se lupta cu monstrii. Nu ti zic mai mult ca nu vreau sa ti dau spoilere daca vrei sa te uiti a ele. Ah si taboo tatoo e ok putea sa fie si mai bun se simte grabit rau si sfarsitul e meah+ca nu prea intelegi mai nimic din el dar sper pentru un sezon 2. Altele de genul asta nu mi vin in minte

| Paraschiv08 a răspuns:

Cel am cunoscut ar fi Naruto si Naruto Shippuden...
Care toti cei din satul Konoha îl respingeau deoarece avea in el Vulpea cu 9 cozi care in urma cu 12 ani aproape a distrus tot satul omorand mai bine de jumate din locuitori....toti credeau că nu e bun de nimic dar in Naruto shippuden a salvat satul de la distrugere luptamdu-se singur...iar mai apoi a câștigat aproape singur un război provocat in lumea shinobi.

| UnSimpluRoman explică (pentru Paraschiv08):

Da cine nu a vazut naruto?+))