| swordfish a întrebat:

Vreau si eu sa va intreb ce filme imi recomandati cu adolescenti la liceu sau la colegiu cum americanii, sa fie comedie, romantic, aventuri, horror. Sa contina macar unul din genurile mentionate.
Sa nu imi recomandati ceva din seriile: seria American Pie, seria Scary Movie, seria Wrong turn,
Astept propuneri.

Răspuns Câştigător
| Konata a răspuns:

1. Mean Girls (2004) - cu Lindsay Lohan, Rachel McAdams si Tina Fey. Despre 'the plastics' si influenta lor (fete de liceu populare, de obicei blonde proaste si pline de bani).

2. Love Don't Cost a Thing (2003) - cu Christina Milian si Nick Cannon. Un loser care plateste cea mai populara tipa din liceu sa o arda cu el... vedeti voi ce se intampla mai departe.

3. American Pie (1999) - de departe unul dintre cele mai marfa filme de acest gen, nu e nevoie sa-i fac vreo prezentare. Nu se mai fac comedii ca atunci sad Primele 3 parti sunt cele mai tari, pe urma se strica de tot.

4. Cruel Intentions (1999) - must see. Daca n-ati facut-o pana acum, nu mai asteptati straight face Cu Ryan Phillippe, Reese Witherspoon si Sarah Michelle Gellar.

5. She's all that (1999) - un clasic big grin Cu Freddie Prinze JR si Rachael Leigh Cook. Povestea tipului popular care pune pariu ca poate transforma orice tipa 'naspa' din liceu in "prom queen", si ajunge pana la urma sa se indragosteasca de ea...

6. Boys and Girls (2000) - tot cu Freddie Prinze Jr. Si cu Claire Forlani ( :X ) si Jason Biggs (Jim din American Pie). Un tip si o tipa care se tot ciocnesc pe parcursul vietii, si ajung... impreuna, evident.

7. Down to you (2000) - mda, tot cu Freddie Prinze JR big grin Omul asta era de baza in astfel de filme pe atunci... si joaca alaturi de Julia Stiles.

8. Not Another Teen Movie (2001) - combinatie intre toate comediile cu adolescenti laughing Cuvintele sunt de prisos, trebuie vazut.

9. 10 Things I Hate About You (1999) - unul dintre cele mai tari filme cu adolescenti, varianta moderna a "The Taming of the Shrew" (n-am idee care e traducerea... "Imblanzirea Scorpiei"? straight face Whatever. Shakespeare rulz)... Ma pregatesc sa-l revad. In Memoriam Heath Ledger. Mai joaca Julia Stiles.

10. The Breakfast Club (1985): "Mama" filmelor cu adolescenti big grin 5 elevi total diferiti, aflati la un loc in detentie... o dimineata care le va schimba vietile.

11. Sinopsis The Hottie and the Nottie, cu Paris Hilton, Joel David Moore, Christine Lakin. Nate Cooper a fost prins în mrejele lui Cristabel Abbott înca de la vârsta de sase ani. Dar pentru ca familia lui Nate a decis sa se mute, planurile acestuia cu frumoasa Cristabel s-au destramat, iar viata si-a urmat cursul. Numeroase femei au trecut prin fata lui Nate, dar nici una nu se putea compara cu incredibila Cristabel. Convins ca aceasta este femeia vietii lui, Nate decide sa revina în Los Angeles, cu speranta ca o va putea gasi si cuceri.
Soarta tine cu eroul filmului, care o gaseste pe Christabel la fel de…

Vizionare placuta!

| swordfish explică (pentru Konata):

S-ar putea sa iau urmatoarele pentru ca nu le-am vazut: Cruel Intentions, She's all that, Down to you

| Konata a răspuns (pentru swordfish):

OK. Ma bucur ca te-am putut ajuta.

7 răspunsuri:
| CrazyTeenager a răspuns:

Sex Drive, Not Another Teen Movie, The Breakfast Club.

| swordfish explică (pentru CrazyTeenager):

Le-am vazut

| CrazyTeenager a răspuns (pentru swordfish):

Cruel Intentions.

| swordfish explică:

Pt cine are rabdare sa rasfoiasca lista mea cu filme vazute :
http://www.imdb.com/list/Xr05pHHnRbk/