| VladuuXd a întrebat:

Salut tuturor!
Am văzut demult un film, dar am uitat ce nume are.
Era vorba despre doi frați, al cărui tată era ceva împărat. Cel mare, ca să nu aibă probleme la preluarea tronului, vreal să-l ucidă pe cel mic însă din greșeală cel mare cade de pe o stâncă. Tatăl cheamă toți doctorii iar un mag îi spune că doar cu puterea diavolului poate scăpa. Tatăl acceptă și lumea se schimbă. Cel mic crește și devine un tiran, omorând și jefuind până-și dă seama că nu e bine și merge la o mănăstire unde bagă toate averea însă preotul îi spune că nu mai poate sta și pleacă. Găsește o familie cu 2 copii cărora le povestește tot ce a făcut și sunt atacați și omorâți de un grup demonic. Unu din cei doi copii era o fată, care a fost însemnată de o vrăjitoare și nu a fost ucisă. Ultimele cuvinte ale tatălui au fost că dacă acesta îi salvează fata va fi binecuvântat. El în căutarea fetei ajunge să fie răstignit și o vede că trăiește ceea ce-l motivează. Continuă căutarea și cu ajutorul unui grup pătrundere în castelul care era cândva al tatălui său, acum al răului și reușește să oprească asta. Își omoară tatăl care era prizonier că doar așa răul nu mai avea puteri iar personajul negativ invocă din iad un monstru gigantic care să se lupte și în final câștigă. Am văzut filmul pe ProTV sau pe Antena 1 acum câțiva ani și aș vrea să-l mai văd dar am uitat și numele personajelor și numele filmului.

Răspuns Câştigător
| 187VLAD a răspuns:

Solomon Kane
http://www.imdb.com/title/tt0970452/

| VladuuXd explică (pentru 187VLAD):

Mersi frumos, ăla e.

| 187VLAD a răspuns (pentru VladuuXd):

Npc

2 răspunsuri: