| Calin_Darius_Lazuran_1998 a întrebat:

Salut tuturor, as avea nevoie de ajutor in legatura cu 4 filme, nu tin minte numele dar tin minte ceva din ele daca se poate sa ma ajutati.
Primul: este despre curse de strada, a fost difuzat atat pe national tv cat si pe kanal d, este vorba despre un tip care concurand intr-o cursa a accidentat un tanar iar acel tanar a ajuns sa mearga in scaun cu rotile iar el se indragosteste de sora celui pe care l-a accidentat.
Al doilea: este despre un tip care este intr-un desert de altfel este si infectat luptand cu niste viermi uriasi iar sora lui este intr-un oras alaturi de o alta persoana (femeie) care ii vrea raul. Din pacate atata tin minte, de altfel a fost difuzat mai demult pe national tv sau antena 1 nu mai tin minte.
Al treilea:este o comedie in care o vedeta pop ajunge sa locuiasca cu o familie, mama si doi copii, la fel a fost difuzat pe antena 1 sau pro tv.
AL patrulea si ultimul tin minte ca am vazut doar o mica parte din el si acela este finalul in care o printesa/regina este in razboi cu alt regat dar acel regat este unul marin, tin minte ca armurile lor erau aurii si castelul in care se dadea ultima lupta este unul langa mare. La fel a fost difuzat pe antena 1. Tin sa mentionez ca este SF or Fantezie si daca nu ma insel cred ca este unul korean sau american.
Multumesc frumos, dau funda.

Răspuns Câştigător
| Raven a răspuns:

1.Street Racer (2008)
https://www.youtube.com/watch?v=TRuptF6C0w4
2.M-aș hazarda să spun că pare Dune, deși nu știu dacă ai văzut filmul sau miniseria
https://www.youtube.com/watch?v=ChA0qNHV1D4
https://www.youtube.com/watch?v=7B1nfv65xQY
3.Habar n-am
4. Posibilități nenumărate, inclusiv asta-Curse of the Golden Flower (2006)
https://www.youtube.com/watch?v=MqiD9MDFKGQ

| Calin_Darius_Lazuran_1998 explică (pentru Raven):

Ms pentru primul din pacate celelate nu sunt bune!

| Raven a răspuns (pentru Calin_Darius_Lazuran_1998):

No problem, cu plăcere. Pune din nou întrebări, câte una pentru fiecare film, poate îți răspunde cineva care l-a văzut, nu prea le place să caute 4 filme pentru o singură fundă laughing