| musickid440 a întrebat:

Voua va place Harry Potter?
Care e personajul vostru favorit?

34 răspunsuri:
| Diabolique a răspuns:

Cui nu-i place Harry Potter?
Am crescut deodată cu cărțile și filmele din serie, împrumutam și făceam schimb de cărți, imitam personajele și mă gândeam în care dintre cele patru Case aș aparține dacă nu aș face parte din lumea „încuiaților".
Încă din „Piatra Filozofală" mi-a plăcut Draco Malfoy (să nu mai spun ce pasiune am dezvoltat pentru actorul Tom Felton între timp laughing ).
Ce vremuri...

| musickid440 explică (pentru Diabolique):

Da, intr-adevar happy Tu in ce casa ai fi vrut sa fii? Presupun ca Slyth.

| Diabolique a răspuns (pentru musickid440):

Da, când eram micuță mă vedeam în Casa Viperinilor.
Ce drăguțel e Aero rolling on the floor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Diabolique):

Am gasit-o pe Luna Lovegood :)) pe TPU
http://www.tpu.ro/utilizator/aafgvd

| Diabolique a răspuns (pentru anonim_4396):

Da' ce, credeai că eu sunt mai fraieră? :))
Și Draco Malfoy are cont http://www.tpu.ro/utilizator/duvj

| anonim_4396 a răspuns (pentru Diabolique):

HarryPotter(am fost si eu pe www.tpu.ro/utilizator/ifer o perioada)
http://www.tpu.ro/utilizator/aafep (asta e un pusti care nu prea mai da pe TPU si n-are nicio treaba, insa eu chiar ma credeam HP :D )
Voldemort
http://www.tpu.ro/utilizator/arliv

Si or mai fi...sau au mai fost. Din pacate toti copii sau din astia ca mine care mai dau in mintea copiilor. Una e sa ai suflet de copil, alta e sa ai si minte de copil =)) :))))))

| Pricked a răspuns:

In copilarie aveam o obsesie pentru Harry Potter. Acum nu pot sa spun ca nu-mi mai place, insa am descoperit carti si filme mult mai bune.

Cat despre personajul favorit, Snape e cel mai potrivit.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pricked):

Du-te ba! Nu degeaba te-au suspendat astia pe TPU! Harry Potter nu se compara cu nimic! N-o sa mai existe ceva ca HP! E unic!

| Pricked a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca tu crezi ca nu exista ceva mai bun decat Harry Potter, atunci ai ramas la gandirea de 12 ani. Si mai spuneai de noi ca suntem penibili. raised eyebrows Ah, si ce legatura are suspendarea mea cu asta?

| valentingb a răspuns:

Cand eram mic imi placea foarte mult, acum imi dau seama ca am pierdut degeaba cateva zile din viata citind toata seria, in limba engleza laughing Da, decat sa cumpar versiuniile traduse, am preferat sa invat o limba straina big grin. Personajul favorit? Luna Lovegood, desigur. A ramas idealul meu de fata, dragalasa, sufletista si visatoare.winking Iar profesorul Lupin era modelul meu de barbat, cam cum as fi vrut eu sa fiu in viata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru valentingb):

Ai pierdut zile degeaba? Spune ca glumesti! Si e Lupin!

| valentingb a răspuns (pentru anonim_4396):

Am spus, eram mic. Lupus...asta e o boalalaughing Da, degeaba, pentru ca nu am invatat nimic din ele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru valentingb):

Atunci citeste-le acum(traduse, cum vrei)! O sa vezi o diferenta cu siguranta. Merita!

| valentingb a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu le mai citesc o data, mi-ajunge. Atunci mi-au placut, dar am o varsta. Citesc Gestapo acum.winking pa, pa!

| anonim_4396 a răspuns (pentru valentingb):

Esti penibil!

| valentingb a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc frumos!

| musickid440 explică (pentru valentingb):

Luna love struck La fel happy

| valentingb a răspuns (pentru musickid440):

E cel mai bine construit personaj. Foarte clar delimitat de restul personajelor, cu abilitati limitate dar cu niste calitati cu adevarat speciale. Chestia interesanta e ca mi s-a intiparit in creier ca asa trebuie sa fie o fata, fara tigari alcool si injuraturi. Frumoasa si desteapta dar simpla si buna. Vezi? De asta nu trebuie lasati copiii la televizor prea multlaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru valentingb):

"E cel mai bine construit personaj". Toate sunt construite excelent! Parerea mea ramane aceeasi. Trebuie sa recitesti seria. Si fara tigari, alcool si injuraturi erau toate personajele feminine din HP oricum...
Toate au defectele si calitatile lor. Rowling insasi a spus: "all of my characters are flawed... with the exception of Voldemort, of course.". Voldemort e singurul plin de defecte, pure evil!

| valentingb a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu cred ca ai ceva cu mine. Fata asta...Luna( uitasem numele happy ) e cel mai bine construit personaj pentru ca niciodata nu si-a schimbat felul de a fi si nu a luat decizii proaste ca restul Mereu a mers pe o linie a ei, din prima carte pana la ultima. Si chiar nu vreau sa citesc cateva carti doar pentru a am uitat cateva detalii. Mi-au folosit cand am fost mic.ok, pana pe la 15 ani, dar acum am alte interese. Am raspuns intrebarii pentru ca imi aduce aminte de unele lucruri din copilarie, cum ar fi Alohomora (cam asa ceva), ma jucam cu prietenii, aveam si noi baghete din bete gasite pe drum, etc. Haide ca nu mai respectam subiectul intrebarii si putem fi raportati. Pa, pa!

| AvalohAlyn a răspuns:

Imi place mult Harry Potter.Am si cartile si filmele.
Imi place evident de Harry Potter si de Hermione, dar si de Hagrid, Dumbledore si putin de Gilderoy Lockart.
Eram mai sarac fara Harry Potter.

| Fly2Sky a răspuns:

Personajele mele preferate ar fi : CapDeMort, Harry Potter, Hermione Granger si fratii weasley(in afara de Percy)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 22 de ani si imi place Harry Potter ca acum 10 ani. O sa ma intrebe nepotii dupa 50 de ani de ce mai urmaresc cu mare drag filmele sau citesc cartile: "After all this time? " si eu "Always!".

Mereu o sa-mi placa. Astia care spun ca le-au placut dar nu le mai place acum SUNT PENIBILI! Mi-e sila de ei! Au mai crescut si ei si le e rusine acum! straight face Inseamna ca niciodata n-au apreciat HP la valoarea lui!

Personajul meu preferat este TOTI! Rowling a conturat asa bine fiecare personaj, pana si unul episodic, ce sa zic de secundare sau principale...intrucat n-am cum sa nu observ cat de bine oglindeste toata lumea vrajitoreasca exact lumea noastra reala.

Totusi, cele mai remarcabile personaje au fost pentru mine: trio-ul, Dumbledore si Snape, mai ales Snape.

| musickid440 explică (pentru anonim_4396):

Hmm...si mie o sa imi placa pentru eternitate, si promit acest lucru. Am numai 12 ani dar nu ii voi uita vreodata povestea celui mai tare vrajitor happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru musickid440):

Sper sa fie asa, dar cel mai tare vrajitor a fost Snape cu siguranta! Si da...si Luna Lovegood e un personaj deosebit. Luna e interesanta pentru ca e aeriana mai tot timpul, dar e mai inteleapta si puternica decat majoritatea colegilor/prietenilor. Ti-am zis, de fapt, imi plac toate!
Lumea se imparte in 2 categorii: cei care adora HP si cei carora le e rusine sa recunoasca ca le place ori pur si simplu nu au vazut/citit HP, nu stiu ce despre ce e vorba. Ignoranti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-mi place Harry Potter.

| Juviia a răspuns:

Plesneala,Harry Potter, Lestrange, Hermione.
Scuze

| superdemi a răspuns:

Professor severus snape.

| Clouds a răspuns:

Harry Potter

| Nicoleta4000 a răspuns:

Draco Malfoy

| dannygamer a răspuns:

Salut,cui nu-i pace Harry Potter :d
personajul meu favorit e Ron Weasley

| Roz_Maria_Ioana_1990 a răspuns:

Buna.Personajul meu favorit este chiar Harry Potter, dar al tau?

| Fanta112 a răspuns:

Personajele mele preferate erau Fred, George si Plesneala