| DEXTERy2k a întrebat:

Vreau, daca se poate, sa ma ajutati la gasirea unui film numit "Legiunea Blestematilor" dupa cartea scrisa de Sven Hassel! Cu "Blindatele Mortii" s-a facut film, l-am vazut si am inteles ca este film si cu titlul de mai sus cu toate ca nu sunt 100% sigur...Mi-am facut cont doar pentru chestia asta asa ca nu stiu sa dau fundite sau chestii de genul asta! Multumesc!

5 răspunsuri:
| drhotzu a răspuns:

Salut!
sincer am citit cu foarte mare placere operele lui sven hassel... am si incercat sa ma uit la un film la care a avut un rol principal in scrierea scenariului, sfatul meu este sa citesti cartile si sa ramai cu ideile pe care le ai de la carti... nu se compara!

| DEXTERy2k explică (pentru drhotzu):

Multumesc de sfat "drhotzu" dar cartile le-am citit si as vrea sa vad si filmul impreuna cu tata...atmosfera tata-fiu..sa radem amandoi sa fim in acelasi pas. intelegeti ce vreau sa va spun...

| TheBlueWolf a răspuns:

Mi-ar place sa te ajut.Sincer mi-ai trezit curiozitatea avand in vedere ca am citit cartea care m-a incantat. Am dat un search pe IMBD dar fara succes. Daca gasesc ceva o sa postez aici.

| DEXTERy2k explică (pentru TheBlueWolf):

Am cautat si eu pe IMDB filmografia lui Sven Hassel dar apare doar "Blindatele Mortii" atat... Oricum iti multumesc ca incerci! si multumesc ca o sa postezi..in cazul in care o sa gasesti ceva!

| Nick_Tommy_1959 a răspuns:

Iata, aici gasesti filmul tradus in romana: https://magazinweb.net/......-1969.html